Wpis z mikrobloga

Epizod 3

Pierwsza odznaka, pierwsze bitwy

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #white2]
<< poprzedni wpis

Nadszedł kolejny wspaniały, dość chłodny poranek w Ventorii ( Floccesy Town ). Dzisiaj w grafiku muszę odwiedzić Aldera i znaleźć tego cholerniaka Vigo i wręczyć mu Mapę Regionu. Wieść gminna niosła, że Vigo ostatnio był widziany na Drodze nr 20. Niestety, żaden z trenerów (z którymi oczywiście nie omieszkałem zawalczyć) nie widział chłopaka o podanym przeze mnie rysopisie. W swych poszukiwaniach zawędrowałem na pobliską Farmę, słynącą z hodowli Mareepów. Gdy tylko przestąpiłem bramę farmy, w moje nozdrza uderzył typowy dla takich miejsc zapach - skoszona trawa, siano, kompost z delikatną nutą obornika. Vigo siedział na pobliskim pieńku i coś majstrował przy swoim Pokedexie. Wręczyłem mu mapę oraz słowa pozdrowienia od swojej siostry, gdy to zaczepiła nas para staruszków. Poprosiła nas, byśmy odnaleźli zaginionego Herdiera, który zwykle spędzał czas wałęsając się po podwórzu. Jak coś nie opęta Vigo! Krzycząc, że należy pilnować swoje pokemony w te pędy uciekł w zielone pola pełne Mareepów. Co ja z nim mam... Zapewniłem staruszków, że na stówę znajdziemy zgubę i ruszyłem za kolegą. Vigo! Stój! Czekaj chwilę!

Niech to, musieliśmy się rozdzielić. Wiedziałem że na tym zakręcie trzeba było skręcić w lewo. Ale nie ma co narzekać. Jestem na przyjemnej polance w pobliżu małego lasku. Ciepły wiatr znad Kanto lekko muskał policzki, a światło słoneczne grało światłocieniem biegnąc pośród gałęzi drzew. Sielankę przerwało głośne szczekanie dobiegające z zagajnika. Był to zaginiony Herdier szarpiący za nogawkę, pewnego młodzika ubranego w szarobury mundur i czarny beret. Gagatek, gdy tylko mnie zauważył, rzucił we mnie TM21 i wygrażając coś o powrocie Zespołu Plazma, i uciekł w sobie znanym kierunku. Zespół Plazma tak? Czasem nie zostali oni rozgromieni dwa lata temu przez mojego kuzyna? Pewnie szaleniec albo psychofan, jakich wiele po świecie.

Na polankę przybiegli Vigo i właściciele farmy. Serdecznie nam podziękowali za udział w poszukiwaniach i wręczyli po parze jagód. Z poczuciem spełnionego dobrego uczynku, wróciłem do Ventorii (Floccesy Town).
Dom Aldera był tutejszą Pokeszkołą, gdzie aspirujący trenerzy uczyli się praw rządzących światem. Mężczyzna poprosił mnie, bym zawalczył, z obecną tutaj dwójką uczniów. Lekcją jaką mieliśmy wynieść z potyczek była radość konkurowania z innymi trenerami wraz ze swoimi pokekumplami.
Po opuszczeniu domu ognistowłosego, zaczepił mnie dziwny, odziany na biało koleś w średnim wieku i wręczył mi Pudełko na Medale wraz kilkoma krążkami. Poinstruował mnie, że będzie śledził moje poczynania i wręczał kolejne medale za wybitne osiągi jakie dokonam podczas podróży. Wybitne osiągnięcia? Przecież pokonałem tylko kilka dzikich pokemonów i trenerów, a już zasłużyłem na taką ilość odznaczeń? Fajno.

Właśnie otworzyli Salę w moim mieście rodzinnym. Jej Liderem był Czarek - stary znajomy kuzyna, który wraz z nim wyruszył w swą podróż dwa lata temu. Czas skrzyżować z nim pokeballe by zawalczyć o moją pierwszą odznakę -Odznakę Podstaw (Basic Badge). O dziwo, to także była pierwsza walka Czarka jako Lidera Sali. Walka dwóch nowicjuszy? Będzie ciekawie!

Jest! Udało się zdobyć moją pierwszą odznakę, która to ląduje w kasetce, jako dowód mojej walki o tytuł Czempiona Unovy. Na zewnątrz Sali czekała na mnie Bianka, która to zmodernizowała mojego Pokedexa i zapisała na mój Krosprzekaźnik swój numer oraz Czarka i pani profesor Jałowiec. Poleciła, że gdybym wpadł w jakieś tarapaty, mam natychmiast do nich dzwonić. Świadkiem naszej rozmowy był Czarek, który właśnie wyszedł na zewnątrz, by rozkoszować się promieniami słońca. To było piękne - dwóch przyjaciół, którzy ostatnio widzieli się dwa lata temu, znów się spotykają. Zadawało się wyczuć miłość w powietrzu. Albo to, albo moje ubrania przeszły zapachem farmy.

Kolejny przystanek - Virgawy ( Virbank City ).
Przygodo trwaj!

____
Post wrzucany ponownie z powodów technicznych
mfek00 - Epizod 3

Pierwsza odznaka, pierwsze bitwy

[ #pokemirko - tag z przygod...

źródło: comment_hGGC4H4ifucrK4qpYnc4FHBWRv30bkud.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MiltonSquire jak dla mnie te medale to uroczy dodatek, ale zupełnie niepotrzebny ( tak jak konkursy / występy pokemon w poprzednich częściach) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz