Wpis z mikrobloga

W jakich firmach jest wiekszy rozwoj w typowych software housach gdzie robi sie wiekszosci aplikacje dla startupow i dla innych klientow, czy w firmach ktore rozwijaja swoja autorska aplikacje?

poki co pracowalem tylko w tej drugiej grupie i jestem ciekaw Waszego zdania.

wiadomo firma firmie nie rowna, ale chodzi mi o ogolne spojrzenie przez pryzmat polski

#programowanie #programista15k #praca #pracbaza
  • 9
@HCLB:
Pracowałem w obu. Głównie w tej pierwszej. Obie mają wady i zalety. SH - zmieniasz projekty, technologie, a nie siedzisz ciągle w statycznym środowisku, bo zmiany w #!$%@? ciężkie. Z drugiej strony tam gdzie autorski duży projekt bardziej zwracasz uwagę na wydajność, utrzymywanie kodu, wprowadzasz z czasem skomplikowane rozwiązania zamiast najprostszych, lepiej poznajesz proces ewolucji kodu.
@fegwegw: @Ragnarokk: przez rozwoj rozumiem mozliwosc szybkiej nauki, predkosc developmsntu i stosowane standardy.

@Ragnarokk: a w ktorych Ci sie przyjemniej pracowalo? jak patrze to wiekszosc czolowki programistycznej wywodzi sie z firm z wlasnym produkten typu allegro, gg nk itp
@HCLB:
Chłopaki z NK byli kozakami zanim założyli NK, znam ich ze studiów. :P

Ogólnie mi się dużo lepiej pracuje się lepiej w SH, ale wszystko zależy jaka firma, jakie projekty. Czy robisz fajny projekt czy durną galerią z kotami. Czy produkt to coś ciekawego, czy wielki kloc z technologią z lat 90-tych.
@HCLB: Generalnie, wg mojej wizji, firmy można podzielić ( imo od najgorszych do najlepszych poziomem ) na:

* agencje reklamowe et cetera, zwane również kleparniami - wordpress i jazda
* software houses - Robią appki w php/pythonie/rubym/javie w . Coś tam podstaw złapiesz, ale tak naprawde nadal shit. Na tym samym poziomie postawiłbym też jakieś takie korpo z klapniem jakiegoś internalowego narzędzia, ale ja w takim nie pracowałem więc cięzko mi
@alex-fortune: Czy ja wiem, software housy nie klepią jakiegoś shitu i często robią taki dobry szajs, że potem te 'topowe' firmy co wymieniłeś płacą za nie grube miliony i zwalniają swoich korpoprogramistów na rzecz chlopaków z SH. Sam jak pracowałem w big4 (tez #!$%@? korpo) to uczestniczyłem w przejęciu takiego software housa z produktem przez jedną z firm z Fortune 500. One są topowe dzięki drenażu móżgów, szczególnie w Polsce no
@invtraveler:

Czy ja wiem, software housy nie klepią jakiegoś shitu i często robią taki dobry szajs, że potem te 'topowe' firmy co wymieniłeś płacą za nie grube miliony i zwalniają swoich korpoprogramistów na rzecz chlopaków z SH.


Daj przykład bo jakoś umknęły mi przejęcia Software Houseów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

One są topowe dzięki drenażu móżgów, szczególnie w Polsce no i zasobom które posiadają, typowe korpo.


Oczywiście.
@alex-fortune: Jeszcze mam NDA, ale za jakiś czas się skończy to mogę opisać to co robiłem. Przyznam, że swoity % bonus był, że programisci15k z gugla czy mikrosota mogą się schować (bez urazy jeśli masz robote w ktorejs z tej firm)
@invtraveler: może ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu nie o to chodzi nawet. Mnie interesują takie przejęcia, tbh nigdy o tym nie słyszałem. Wątpie, aby przeciętny software-house developer robiący appki w Symfony/ROR/Django/Springu był w stanie pracować z produktami MSa czy Googlea , nie ta skala po prostu.