Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #visualstudio #eclipse
Dlaczego ktokolwiek uważa javę za dobry język czy platformę programistyczną? Tam nawet nie ma takiego czegoś jak właściwość a do w miarę przejrzystego używania obiektów klasy podobnej do datetime z C# trzeba instalować 3rd party libary (joda-time) bo klasa Date to jakaś porażka... a no i tak zajebiste ide jak eclipse nie posiada odpowiednika nugeta xDDD + intellisense działa tak żałośnie, że po użyciu import java.util i wstawieniu kropki wyświetla co innego niż po ponownym wstawieniu kropki po jej usunięciu xDD
Dopiero zaczynam się tego uczyć, bo w pracy podobno będę musiał tego używać a już znajduję tyle niedogodnień, że mam ochotę tym jebnąć i wrócić do visual studio klepać kod...
  • 82
nie ma takiego czegoś jak właściwość


@SzymonCzarownik: czyli witamy programistę z przyzwyczajeniami C#. Tak nie ma "właściwości", są pola, gettery, settery, jak chcesz możesz ułatwić to sobie Lombokiem. Nie ma "właściwości" ale nie nazwałbym tego wadą, to po prostu taki feature języka, jak to że w C# są.

a do w miarę przejrzystego używania obiektów klasy podobnej do datetime z C# trzeba instalować 3rd party libary (joda-time)


@SzymonCzarownik: proponuję używać
@SzymonCzarownik: Pierwszy dzień używasz nowego języka i narzekasz, że jest inny niż poprzedni język?
Ciekawe, jak długo narzekałeś na brak plików nagłówkowych w C# ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i weź obczaj Mavena lub Gradle, bo na 90% będziesz musiał tego użyć. Ciekawe, jak będziesz za parę miesięcy oceniać w porównaniu kombinację MSBuild+Nuget ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A .NET-owy DateTime to gówno. W
@ppawel: NIC NIE UMIEM XDDDDDDDDDDD po prostu mam swoje życie i nie mam ochoty #!$%@?ć się z linuxopodobnym gównem gdzie większość rozwiązań to "usuń tego ubuntu i zainstaluj debiana" - powiem ci tak, gdybyś miał tyle co ja na głowie to pewnie byś usiadł w kącie i się rozpłakał =)
jeżeli ktoś nie rozumie tego, że nie mam ochoty #!$%@?ć na plażę i strugać tranzystorów w celu tworzenia prostych rzeczy, które
@SzymonCzarownik: niee, czasy spędzone nad javą uważam za smutniejsze w mojej karierze programisty :D Ale wartościowanie języka po tych rzeczach, po których go wartościujesz, to musi być trolling, zwłaszcza, że odnosisz się do rozdmuchanej biblioteki standardowej xd i properties XD Ale trolling 4/10, bo odpisuję

Oto lista języków wspierających properties. Oprócz skryptowych i niszki jest C# i ObjC, czyli ledwo 2 XD Już nie mówiąc o tym, że properties to wg
@zaqwsxdsa: no to kiśnij jak nie potrafisz odpowiedzieć jak człowiek tylko próbujesz postawić się w roli dorosłego internauty, którego dopadło dziecko, a odnośnie tego, że tylko dwa jeżyki mają właściwości to przecież na dobrą sprawę JAVA i C# to są dwaj wrogowie, którzy wiodą prym w tym, w czym są stosowane - odnośnie samych właściwości, java mogła by je zaimplementować bo i tak z tego co widzę często trzeba pisać kod