Wpis z mikrobloga

Halo takie pytanko co dzisiejsza młodzież widzi w oglądaniu strimerów? Nie mówię o robiących trzodę magicalach, tylko o takich typowych, co siedzą w swoich gamingowych fotelach i grają w gry. Czy da się czerpać przyjemność z oglądania jak ktoś gra i na dodatek często przekolorozywuje swoje emocje? Nie lepiej samemu zagrać w daną grę? Za moich czasów grając z kolegą w Clasha czy inne Tzary na zmianę każdy chciał jak najkrócej oglądać jak ten drugi gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 57
@pedopope letspleje się ogląda jak ktos nie ma sprzętu a ciekawi bo gra taka z fabułą jak the last of us albo Wiesiek. A streamy to np jak ktos dobrze gra w lola albo csa to mozna sie od niego ,,nauczyc"
@Logik_ OK, chcesz zobaczyć gierkę, więc odpalasz byle kogo, kto w to gra. Mi natomiast chodzi o to że dzieci (choć oczywiście nie tylko dzieci) czekają pół dnia aż jakiś izak zacznie streama i siedzą tam cały Boży dzień, wydają kieszonkowe od babci na subskrypcje itd.

@xvlk @carlosglog @HalpMePLIS Grając w miarę na poważnie w jakąś grę, można sobie pooglądać profesjonalistów i podłapać jakieś triki, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale
@xvlk Przeraża mnie czas, gdy będę mieć dzieci. Widzę choćby przykład 10-letniego dzieciaka w mojej dalszej rodzinie, którego najlepszym wspomnieniem z obozu piłkarskiego jest otwieranie z kolegami skrzynek ze skinami (pół biedy że takich z aplikacji na Androida a nie za prawdziwe pieniądze) i skakanie jak zwierzęta, kiedy wypadnie KOSA ()
@pedopope: Strimy "zagrajmy" oglądam często i chętnie. Chociaż bardziej to już przycięte wideo na youtube.

Nie mam czasu grać w większość gier z dobrą fabułą, ani tym bardziej "skillować" się w grze, której koncept mi się podoba, więc raz na jakiś czas do obiadu czy śniadania włączam sobie kogoś, kto jest w tym niezły i w dodatku mnie bawi swoim charakterem, humorem, czy "małpim zachowaniem". ;)

Albo te gry zabawnie recenzuje...
@pedopope: a oglądasz filmy? Po co w sumie, przecież można przejrzeć plot na wikiepdii
kabarety? grupa dorosłych facetów robi z siebie błaznów, inni nawet czasem za to płacą.
Teledyski? To samo, tylko w kółko to samo.

Myślę, że tak jak moi dziadkowie czytali gazety, rodzice oglądali TV, ja używam internetu, tak samo my inaczej postrzegamy to co robimy w wolnym czasie a inaczej dzieci, i trzeba to brać pod uwagę -
@pedopope: To takie pytanie, jak 'dlaczego oglądasz mecze piłki, wyjdź i sam pograj'. Ja np lubię oglądać takich streamerów, którzy mają jakąśtam w miarę ciekawą osobowość, ich stream jest w miarę zabawny i trzyma wpada w moje poczucie humoru, a sam content gamingowy to umiejętności na poziomie profesjonalnym. I takich jest niewielu, ale nawet im czasem sypnę kilka dolców. ;) Jest to trochę paradoks, bo w gry już praktycznie nie gram.
@pedopope: Streamuje przeważnie tylko strategie typu Heroes Might and Magic, Cossacks, Stronghold, Company of Heroes, Civ 5, Mount & Blade i właściwie z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że o ile na początku ludzie wchodzili dla danej gry...tak teraz siedzą niezależnie od gry puszczonej w tle :) Czat żyje samym życiem i mimo, że przeważnie jest 20 osób to często polemika na czacie jest tak ogromna i intensywna, że nie raz przebija