Wpis z mikrobloga

@Taki_Sobie: Cześć. Z ciekawości - jakie są stawki elektryka w Twoim regionie? Powiedzmy, że początkującego bez SEPE, z rocznym doświadczeniem bez SEP, z 1+ rocznym doświadczeniem z SEPE... i powiedzmy z 5+ letnim doświadczeniem z SEP_D? Jakiego typu umowy proponują? Jaka kultura pracy? Czy można rozmawiać z szefami jak z ludźmi, czy dużo współpracowników-wsioków, przed którymi trzeba uważać, by przypadkiem nie wykazać się nadmiarem wiedzy?

Pytam, bo próbowałem u siebie wejść w zawód elektryka i po prostu tragedia. Mgr inż z 5+ letnim doświadczeniem nie dostanie więcej, jak 2400 na zleceniu. Nie wspomnę, że nie można ufać umiejętnościom innych i sprawdzać nawet po starszych doświadczeniem.
  • 2
No jestem elektrykiem po szkole kelnerskiej:) Nie mam na elektryka żadnych papierów. Montuje kamery, alarm i prądy w domach. Kultra jak wszędzie nikt się nie wywyższa poza kierownikiem, szefa mam spoko. Im więcej wiedzy tym bardziej będziesz szanowanym pracownikiem a za nadmiar wiedzy nikt Cię przecież nie będzie wyzywal czy coś. Płacą nawet spoko ja za dzień łapie 150 zł Ci starsi z doświadczeniem więcej.
@Taki_Sobie: To mialem pecha co do firmy, bo 21-letni lepek byl specem od wszystkiego, mgr z 5 letnim stazem odpytywal mnie regularnie z roznych tematow i przestal ze mna ,,heheszkowac", jak okazalo sie, ze jednak z ksiazki duzo wiedzy umiem wyciagnac bez nauczyciela... Wszyscy najmadrzejsi, ego ach i och, ale w sumie czego sie spodziewac po firmie, gdzie nie ma selekcji i stawka maksymalna to 14 zl/h na dziele, czyli 112