Wpis z mikrobloga

  • 0
@LaChupacabra @LaChupacabra hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ,
1. Tak, czarnym materiałem, który chroni przed zaparowaniem luster (wilgocią) i wpadaniem bocznego światła, ktore może powodować refleksy. Dodatkowo na przód założona jest karimata która również chroni przed wilgocią i opóźnia zaparowanie luster. Pierwotnie teleskop wygląda jak w załączniku :)
2. Oświetliłem teleskop czerwoną latarką. Bez oswietlenia po prostu go nie widać, bo w pobliżu nie ma żadnych źródeł światła
AstroMat - @LaChupacabra @LaChupacabra hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ,
1. Tak, czarnym materiałem, ...

źródło: comment_JcwyzLIRyGhVjEeenIdr8Xigql6S1kNk.jpg

Pobierz
@AstroMat: uuu i co jak skok jakościowy między tymi teleskopami? Mi już dyszka trochę problemów logistycznych sprawia bo to też kawał tuby. Jakbym nie jeździł kombi to nie zapakowałbym jej do auta, bardzo dużo roboty jest żeby to poskładać i sie zapakować na wyjazd za miasto?
  • 0
@LaChupacabra skok jest olbrzymi i IMO wart tych pieniędzy. To co jest zwykłą mgiełką w 8" w 14 pokazuje swoje strultury. Warunkiem jest oczywiście ciemne niebo. Jasniejsze galaktyki typu NGC4565, M51, M81 niemal rażą po oczach w dwu ostatnich widoczne jak na dłoni ramiona spiralne, w niektóre aż wyglądają na trójwymiarowe. Sprzet jako ze jest w latwy sposob skladany miesci mi sie bez problemu to Tojotki Jaris tej nowszej wiekszej wersji 5