Wpis z mikrobloga

Heloł, heloł akwamirki i nie tylko ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niecały tydzień temu skończyłem ostatecznie zarybianie swojego baniaczka. W związku z tym robię małe #pokazakwarium
Mimo, że tego za bardzo nie widać na fotkach w akwa pływają:
6x otosek
8x neon czerwony
2x pielęgnica ramireza (miały być rybki z odłowu, ale zobaczyłem całkiem ładna parkę w sklepie i nie moglem się oprzeć)

Jakość fotek nie powala - niestety obecnie dysponuję jedynie telefonem (i to takim średnim raczej). Balans bieli wariuje, szumy biją po oczach. Ale musicie sobie wyobrazić plątaninę korzeni w wodzie o kolorze herbaty.
#akwarystyka #zwierzeta
MandarynWspanialy - Heloł, heloł akwamirki i nie tylko ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niecały tydzień te...

źródło: comment_ZbKwK9JFKUZ4mCsnhcROmuSfdBl43twc.jpg

Pobierz
  • 17
@MandarynWspanialy: Nie spaś tych ramirezek, bo jak na hodowlane i do tego weloniaste wyglądają na całkiem zgrabne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Akwarium bardzo fajne, ja bym jeszcze jakiś mech wrzucił na te cięcia na korzeniach i tak to miód.
Pozwól pistii zarosnąć i jak masz możliwość to karm świeżo wylęganą artemią- to po pierwsze ryby super się wybarwią, a po drugie dobrze karmione neony będą Ci się
nie podobają mi się weloniaste ramirezki


@CzynZlo: eee tam, spoko są ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Papja:

jakiś mech wrzucił na te cięcia

coś nad tym pomyślę, bo też mnie to drażni ale też nie chcę mieć zbyt zielono - zobaczymy

Pozwól pistii zarosnąć

w niczym jej na razie nie ograniczam - w zamyśle ma pokryć większość tafli wody

karm świeżo wylęganą artemią


Karmię artemią ale mrożoną.
@MandarynWspanialy: byle nie zdrojki, bo one nie lubią takich temperatur(apropo's, ustaw grzałkę na 26, więcej nie ma co grzać), tak to u siebie mam miks wszelkich gatunków i rośnie w kwasie i na RO ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Podczas tarła będą śmigały z niesamowitą prędkością i zauważysz, że się do siebie wdzięczą i "wyginają" razem, po podpłynięciu bardzo blisko siebie.
wdzięczą i "wyginają" razem


@Papja: Mje zachowują się trochę jak gupiki - jeden wyskoczy przed resztę stada lekko się wygnie, troszkę potrzęsie i potańczy i wraca do stada - pocieszny widok, ale chyba to jakieś nieśmiałe podchody do tarła dopiero. Może jak machę podmiankę to świeża woda je zainspiruje do konkretnej orgietki ;)