Wpis z mikrobloga

#simracing #assettocorsa #acleague
@Plupi: @ACLeague @Golomp Zrobiłem nowy wpis, żeby nie psuć tamtego wątku.

Wjechałem z zamiarem dotankowania i przejechania ostatniego okrążenia. Liczyłem żę zaleję, a gra mnie puści dalej. Tak się nie wydarzyło bo po przejechaniu ostatniego okrążenia przez lidera gra zaliczyła mi koniec wyścigu na 8 miejscu(widać na zdjeciu). Widać tutaj calą sytuację na nagarniu mojego onboard. https://youtu.be/rKfh3EJwTpg?t=3h6m57s

Serio nie chce tutaj naginać wyników, nie robiłem żarnych back to pits, wystarczyło mi paliwa żeby dojechać do swojego pitboxa. Po prostu tracker nie został zaktualizowany pod taką ewentualność. Zwykły błąd programisty. Z kolei ten tracker http://simresults.net/170330-M6v pokazuje poprawnie, moje 8 miejsce.

Też bym wolał żeby assetto corsa zamiast zakończyć dla mnie wyścig, mogła mnie puścić na ostantie, okrążenie, ale pewnie takiej zmiany nie wprowadzimy modem. Jak ktoś ma ochotę, to mogę odtworzyć sytuację na serwerze i będzie można zobaczyć, DALSZA JAZDA BYŁA NIEMOŻLIWA PONIEWAŻ GRA UZNAŁA ŻE JUŻ SKOŃCZYŁEM WYŚCIG.
Pobierz y.....n - #simracing #assettocorsa #acleague 
@Plupi: @ACLeague @Golomp Zrobiłem now...
źródło: comment_1uhfHrS5p9OkcYmPhco3u9disEu2jQEk.jpg
  • 17
@yelen: to raczej Assetto Corsa ma jakiś błąd bo powinna Cię dalej puścić (o ile to nie prawidłowe zachowanie, ale nie wiem jak je wyjaśnić), a nie tracker. Fizycznie nie dojechałeś do mety - miałeś jeszcze jedno okrążenie to zrobienia. Serwerowy tracker naliczył prawidłowo (SimResults to import wyników z Assetto Corsy, więc ten sam błąd).
@Plupi: Ja mogę wyjaśnić, w momencie, gdy przejechał lider, oraz reszta zawodników niezdublowanych była za linią mety, a ja byłem w pitach to gra "nie miała po co" już mie puszczać bo choćby skały srały(no chyba że bym się rozwalił), nie mógłbym zająć innego miejsca niż 8.

Mam okropny ból dupy, bo trochę się do tego wyścigu przygotowywałem, zawsze dbałem o to aby nie psuć zabawy innym(mam obecnie zero punktów karnych),
@yelen: wątpię aby gra myślała, że "nie ma po co" Cię puszczać... to wymagałoby nie wiadomo jakich i w sumie zbędnych obliczeń. Przed Tobą było jeszcze kilka samochodów na ostatnim okrążeniu, załóżmy, że ich kierowcy mieliby problemy i zyskałbyś jeszcze parę miejsc... a tu Cię gra zatrzymuje w boxach. Bez sensu...

Zobaczymy czy Kunosi coś odpiszą, o ile da się w ogóle zrozumieć tę sytuację: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/unable-to-do-last-lap-in-timed-race-after-pit-stop-with-leader-finishing-few-seconds-behind.44112/
@Plupi: Masz rację, moje rozumowanie jest bez sensu. Jeszcze nie miałem wyścigu, w którym nie byłbym zdublowany, jakoś nie mogę się przestawić xD. Dzięki że próbujesz wyjaśnić sprawę i mam nadzieję że przyczynimy się do załatania buga w AC :). Niestety nie widzę wątku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Plupi: i jak to teraz będzie rozstrzygnięte? Uważam że wyscig dla @yelen powinien być zaliczony, ewentualnie doliczyć czas ostatniego kółka jako to którego nie bylo, to i tak chyba nic nie zmieni, prawda? :>