Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,

Słońce świeci, ptaszek ćwierka, ktoś by chciał w teleskop zerkać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tę niedzielę zapowiada się całkiem fajna pogoda. Co wy na to, żeby spotkać się o 12:00 i zrobić piknikowe łażenie po terenie? Pokażę teleskopy i będę miał uruchomiony teleskop słoneczny. To takie małe cudo z filtrem H-alfa (znaczy, Słońce na czerwono będzie).

Spotkalibyśmy się około 12:00, ciacho jakieś, oranżadka i przed 13:00 wycieczka dla zainteresowanych. Teleskopy, radioteleskopy, fort i odwiedziny w moim Wihajsterium, gdzie mam różne astroszpeje ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprzed lat. Chciałbym skończyć przed 16:00, bo jakoś wtedy wyjeżdża ostatni autobus spod OA.

To co, kto chętny na teraz? Bo zrobić takie samo spotkanie za tydzień, też w niedzielę, to też jest możliwe.

Mały spam moim własnym tagiem: #astronomiaodkuchni
A potem: #oauj i niech bedzie #krakow

FAQ:
- mamy parking
- można dojechać pod bramę autobusem linii 102
- wstęp darmowy
- uprzejmie proszę o info, ile osób z wami przyjdzie
- ul. Orla 171

Poniżej zdjęcie, jakie zrobiłem dzisiaj w robocie:
Pobierz
źródło: comment_dKEzHX5j2InXNW0yXG8tTPZFDMa87ktj.jpg
  • 40
@kibellos: zgromadź ludzi, zrób miejsce, a przyjadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@a19: Do soboty wieczór, żebym mógł poinformować w niedzielę portiera, ile osób będzie (tak w przybliżeniu).

@Nedved: Nie przewidywałem... Ale opowiem jak się korzysta z tego starego teleskopu (Grubb) i pokażę kilka szpejów z przeszłości. Będzie o czym opowiadać, jakby co.
@Al_Ganonim: kurczę, ilekroć przejeżdżam tamtędy (dobre winkle ;)) to tak sobie mówię, że bym wpadł do Ala, posłuchać, co ciekawego ma do powiedzenia... Może to będzie właśnie ta niedziela ;]
@Al_Ganonim: czyli niedziela? Piszę się z dwójką maluchów, oczywiście jeśli coś się pozmienia to odpowiednio wcześniej powiadomię :)
"Mamy parking" - a miejsce w razie czego się znajdzie? Ewentualnie rozważam dojazd do autobusu i potem MPK
Nie mogę edytować... W odp na poprzedni: patrzę, czytam komentarze i już sam sobie odpowiedziałem na pytanie :) będziemy!