Wpis z mikrobloga

#glasgow #edynburg

Mirki z tych dwóch miast, tj. z Glasgow oraz Edynburga, będę w obu tych miastach pod koniec tygodnia, mógłby ktoś pokrótce napisać co warto u Was zwiedzić, co zobaczyć, gdzie wejść? Ewentualnie jeśli ktoś mieszka to może na piwo wyskoczyć? Tutaj oczywiście bez parcia, chciałbym głównie dowiedzieć się co wg Was warto zwiedzić, oczywiście TripAdvisor również ogarnę. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

#szkocja #uk
  • 18
@DexterCho:
National Museum of Scotland. 90% wystawy jest za darmo i jest na prawdę ciekawa. Można spędzić tam cały dzień.

Ogród botaniczny. Również za darmo.

Zamek jest przereklamowany. Nie warto za 16Ł się tam pchać moim zdaniem.

Punkty widokowe: Calton Hill, Arthur's Seat

Warto też się moim zdaniem wybrać na Cramond Island.

Spacer ścieżka Leith Walk
@blacktyg3r: Niestety dosyć krótko bo 4 dni. W planach nie mam aktualnie zwiedzania Szkocji jako takiej, a dwa w/w miasta, mam nadzieję zobaczyć jak najwięcej :D Z obiema rzeczami ciężko, obawiam się, że muszę znaleźć złoty środek :D
@DexterCho jak chodzi o edinbra to tak jak kolega wyzej opisal + portobello, musselburgh race course, Queensferry, wycieczka w Pentlandy. Na zamek nie wchodz, ale przejdz sie od dziedzinca w dol i obejdz Royal Mile, Holyrood Palace, budynek parlamentu szkockiego, a potem wejdz na Arthura.

Jesli chodzi o Glasgow, to polecam pociag do Edynburga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DexterCho: Najciekawsza czesc ogrodu botanicznego nie jest oczywiscie za darmo za wstęp placi sie pare funtow ale warto.

Przede wszystkim wybierz się na Arthurs Seat calkiem latwe podejscie i swietny widok na miasto, Calton Hill podobnie, jest niedaleko Góry Artura i jest bardzo nisko, a warto :) w Cramond Island i spacer wzdłuż rzeki Almon też jest spoko, sprawdź sobie tylko godziny odpływów. W samym miescie to Dean Village, Princess Street,
@DexterCho W Glasgow jest Kelvingrove Art Gallery and Museum w którym znajduje się Christ of Saint John of the Cross Dalego. Już dla samego tego obrazu warto odwiedzić Glasgow. W okolicy warto też się przejechać i zwiedzić destylarnię Auchentoshan. Moim zdaniem mają świetna whisky. W Edynburgu mogę Ci polecić restaurację Navadhanya - jedno z lepszych hinduskich miejsc, w których byłem. Masz też zoo z pandami i koalami jeśli to Cię interesuje. Warta
@matus112: Muzeum transportu, Barrel Collection, Kelvingrove Gallery, Glasgow Institue of Technology - pierwsze z brzegu atrakcje w Glasgow, których nazwanie "nic nie ma" to pokaz ignorancji ;).

@DexterCho: Camera Obscura, Dynamic Earth (Edynburg) - cudowne, interaktywne miejsca gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawostek z naszego świata - oczywiście płatne.
Nie będę wołał wszystkich, nie każdy chciałby być zapewne niepokojony kopertą. Dziękuję bardzo za pomoc, wszystko sobie pozapisywałem, pozaznaczałem, jutro zrobię konkretny plan i pojutrze zaczynam zwiedzanie. Jakby ktoś miał czas, piwo aktualne, wystarczy tylko napisać. Dzięki jeszcze raz mirki!
National Museum of Scotland. 90% wystawy jest za darmo


@budyn: Hmmm, te 10% to co to jest? Dzięki dzieciakom byłem tam chyba 3 razy i nie przypominam sobie, żeby nie dało się wejść na którąkolwiek ekspozycję (płatna była knajpa na najwyższym piętrze + dobrowolna darowizna). Ale oczywiście mogę się mylić.
@DexterCho: U podnóży Calton Hill są dwie nekropolie: #1 i #2, taka ciekawostka (przejście do nich ponad torami kolejowymi,
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.