Wpis z mikrobloga

Niedługo okradną mi mieszkanie.

Wczoraj po południu, gdy ja byłem w pracy, do naszego mieszkania zapukał jakiś koleś.
Otworzyła mu moja współlokatorka i wpuściła do środka bo rzekomo przyszedł sprawdzić jeden z elektronicznych mierników ciepła, bo coś się nie synchronizuje z centralą. ( ja #!$%@? ;__; )W ten sposób obszedł wszystkie pokoje, bo w pierwszych dwóch "to jednak nie ten czujnik". Podobno był mocno zestresowany.

Wzbudziło to u mnie podejrzenia, bo kontrola czujników miała być, ale 22 marca, a nie 20 - tak napisane jest na kartce na drzwiach do klatki schodowej. Kazałem współlokatorce zadzwonić dzisiaj pod numer podany na wywieszonym ogloszeniu z pytaniem czy to był ktoś od nich (obsługę mierników realizuje zewnętrzna firma). Ponoć kontrola była, ale gazu a nie mierników i mierników będzie dopiero 22 marca tak jak to podano do wiadomości.

Pytałem się współlokatorki:
- miał jakiś identyfikator?
- nie
- pytałaś o to?
- nie
- jak wyglądał?
- normalnie (XD)
- miał ze sobą jakiś notes, papiery, fatkury, jakieś urządzenia?
- tylko komórkę

I w ten sposób prawdopodobnie mieszkanie w którym żyję, zostało dokładnie przeskanowane i ocenione pod względem opłacalności #!$%@? go przy najbliższej okazji. #!$%@?. Mirki pamiętajcie o tym, żeby nie wpuszczać nikogo do mieszkania bez ówczesnego zapytania o wylegitymowanie się, ale upewnienie się, że taka wizyta miała mieć miejsce. I powiedzcie o tym swoim współlokatorom.

#!$%@? teraz siedzę i zastanawiam się co robić poza tym, że mam zamiar powiadomić o tym spółdzielnię i policję.

#zalesie #krakow #debniki #zlodzieje #mieszkanie #blokowsika #policja #kradziez
  • 36
Miales cos wartosciowego w mieszkaniu poza dyskusyjnym rozowym?


@Dreamek: W zasadzie w mieszkaniu nie ma nic wartościowego poza laptopami dziewczyn i moim komputerem stacjonarnym z dość drogimi peryferiami.

no to chyba trzeba spróbować temu zarobiec? Pójść na policje, najlepiej poprosić ta współlokatorke żeby wybrała się z Tobą, opisała tego mężczyznę. Może policja akurat szuka tego złodzieja? Nigdy nie wiadomo.


@alwaysloveyou: Mam zamiar to zrobić, zresztą pod wpisu o tym napisałem.
@M4lutki: dzisiaj czytalem tu wypowiedz jakiegos mireczka ze komputery i telefony to cytuje "sliska sprawa" zlodzieje raczej takich rzeczy nie kradna. Ale roznie bywa, trzeba miec sie na bacznosci i najlepiej jednak zlgosic sprawe.
@M4lutki: Zaraz tu się zacznie festiwal #!$%@?, polegający na wrzucaniu twojej współlokatorce.

Jeszcze nigdy nie widziałem ani nie słyszałem, żeby ktoś legitymował osoby, które wykonują takie czynności. I jestem przekonany, że mało który komentujący coś takiego zrobił.

Już pomijam, że u większości to pewnie mama i tata takimi rzeczami się zajmują, a oni nie mogą otwierać obcym.