Wpis z mikrobloga

Węgiel- najdroższe źródło energii
W prymitywnych krajach typu Polska, gdzie rządzą ludzie, w mojej ocenie- ograniczeni umysłowo (do tego mający najczęściej w sobie duży element oszustwa oraz ulegania wpływom) węgiel wydaje się tanim źródłem energii bo żeby kupić wiadro, ciężarówkę czy pociąg węgla trzeba stosunkowo mało zapłacić. Jednakże tak naprawdę węgiel jest najdroższym źródłem energii (czy to w elektrowniach czy w domach), gdyż nie tylko zabiera to co bezcenne czyli zdrowie i życie (zabija w Polsce ok. 45 tys. ludzi rocznie- głównie w wyniku emisji z domów jednorodzinnych, niszczy zdrowie, urodę, codzienne samopoczucie), ale powoduje także olbrzymie koszty finansowe dla Państwa. Spalanie węgla jest największym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce. ONZ obliczyło, że w wyniku zanieczyszczenia powietrza w Polsce (wliczając w to też zanieczyszczenia od samochodów- stanowiące jednak mniejszość) Polska ponosi co roku koszt 102 miliardów dolarów (407 miliardów złotych). Jest to prawie 10 000 zł rocznie na każdego mieszkańca. Tyle kraj i Polacy muszą płacić by mogli być zatruwani i zabijani przez węgiel podczas gdy istnieje mnóstwo innych alternatyw pozyskiwania energii, nieszkodliwych dla ludzi.
Ponadto, co bardzo ważne, bardzo dużo kopalń w Polsce jest nierentowna tzn., że Państwo dużo dopłaca do tego by ten węgiel uzyskać! Gdyby uwzględnić również to to koszty jakie ponosi Polska zwiększają się drastycznie (o około 70 miliardów rocznie) czyli rocznie samo marnowanie pieniędzy w wyniku spalania węgla wynosi 477 miliardów złotych. Pamiętajmy, że nie doliczamy do tego kar z UE i rekompensat za zanieczyszczenie powietrza, wtedy kwota rośnie jeszcze bardziej!!!
Pytam się: dlaczego Państwo Polskie marnuje tak olbrzymie sumy pieniędzy i zabija tak wielu Polaków? Czy jest tak bezdennie głupie czy jakim wpływom ulega czy jedno i drugie?

Taka jest po prostu obiektywna prawda. Jeśli komuś wydaje się to dziwne czy szalone to mam dla niego cytat pochodzący z pewnego filmu: "Jest uważany za szalonego bo mówi rzeczy obiektywne".

Przykładowy artykuł na ten temat

#polska #polityka #pis #duda #ekonomia #bekazpodludzi #bekazpisu #transport #szydlo #kaczynski #wegiel #smog #powietrze #zdrowie #gospodarka #biznes #pieniadze #zdjecia #technologia #energia #energetyka #nauka #ekologia #wykopefekt #ciekawostki #krakow #warszawa #gdansk #przyroda #uroda #technika
johanlaidoner - Węgiel- najdroższe źródło energii
W prymitywnych krajach typu Polska...

źródło: comment_TvHAVFe8Dr3cIfTBLUlPN4oTwYjLmPPt.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Martwiak: W Niemczech są elektrownie atomowe do tego 33% energii pochodzi z ekologicznych źródeł (jak wiatraki) i to wszystko bardzo się rozwija.
Po drugie i najważniejsze: powietrze w Niemczech jest czyste dlatego, że jest o wiele mniej tzw. niskiej emisji czyli emisji z domów jednorodzinnych- najgroźniejsza emisja, która stanowi zdecydowaną większość zanieczyszczenia w Polsce. Tzn., że Niemcy nie palą w domach węglem bo mają albo CO albo inne źródła. Dla
johanlaidoner - @Martwiak: W Niemczech są elektrownie atomowe do tego 33% energii poc...

źródło: comment_TRoTicssXpN4dWiKOa10fo4dTiDR1TLY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Martwiak: Czy rozumiesz, że nawet jak Niemiec pali węglem to pali głównie w elektrowni (z bardzo dobrymi filtrami) co nie zatruwa aż tak powietrza, a jak Polak pali węglem to pali w większości w domach jednorodzinnych co jest największym zagrożeniem i najbardziej zatruwa powietrze w całym dosłownie kraju.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: stereotypy jakimi się posługujesz nic nie mówią tylko zaciemniają infosferę.

Przy okazji większość wiatrów w Polsce wieje z zachodu więc niemiecki syf leci do Polski, a nie jak piszesz.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: @redrubies:
Czy wam płacą, czy was ogłupili na jedno wychodzi. Tak czy siak każdy może mieć swoje zdanie.

Podobnie jak to ma miejsce w zachodniej i północnej Europie, w Polsce dominują wiatry o kierunkach południowo- zachodnich, zachodnich i północno- zachodnich (wiatr zachodni to taki, który wieje z zachodu, nie zaś na zachód).


Źródło
  • Odpowiedz
Polska zatruwa tylko kawałeczek Niemiec wschodnich, inaczej by połowę zatruwała gdyby były inne wiatry.


@johanlaidoner: ja #!$%@?, za brukselę i włochy też polska jest odpowiedzialna. Zadzwiajace te wiatry, giną w polsce i już nie wywiewaja tego syfu na szwecję estonię itd. Tylko smog do niemiec leci, pod wiatr.
@martwiak to jest psycho eko, nie ma sensu rozmowa, polska jest syfna zła i prymitywna
  • Odpowiedz