Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś chciał polatać w świetnej wirtualnej linii, która oferuje dobry interfejs użytkownika i ciekawe eventy to polecam FlyUK - https://flyuk.aero/

Za to plusów jest sporo, mają swoje oprogramowanie i mega czytelną i wygodną stronę.
Teraz całkiem możliwe, że będą organizowane eventy na ich serwerze gdzie będzie kontrola na 2-3 lotniskach w UK i będzie możliwość polatania pomiędzy nimi. We wtorek był hehe... pilotażowy event tego typu, świetna sprawa, bo jest zapewniona kontrola, a nie jak na VATSIMie, że zanim zaczniesz wypychać to znika już TWR, albo na 80nm przed lotniskiem znika CTR i APP). Z racji tego, że to UK jest bardzo dużo freewarowych dobrej jakości lotnisk od UK2000, więc również polecam.

Mają też dość spory wybór jeśli chodzi o samoloty - najbardziej popularne czyli 737, A320, Dash-8 i sporo innych.

Mają też dość ciekawe projekty (jakby sublinie), a mianowicie:
- Nordic Sky, gdzie latasz po Norwegii i okolicach w Dash-8 albo Do228.
- Highland Connect - latasz po Szkocji w mniejszych samolotach (DHC-6, B1900D, JS41)

No i mają też sporo doświadczonych osób jak i akademię w której można się podszkolić czy sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów, którzy mają nalatane często ponad 1000 godzin.

Z minusów mało lotów po Polsce i potrzeba wylatania parunastu godzin, żeby dostać "większe" samoloty - jeśli dobrze pamiętam to dopiero od 15 godzin nalotu jest dostępny 738 i A320, ale dostępny jest jeszcze 737-700 w najniższej klasie (ma się to zmienić do końca roku)
#fsx #p3d #flightsimulator
  • 11
  • Odpowiedz
@DanioPL: co jest wymagane? (w sensie dodatków) co muszę wiedzieć/umieć jako początkujący w fsx?
nie mówię, że już chcę latać w wirtualnej linii, ale na co się przygotować itp.
  • Odpowiedz
@Dragu91: generalnie nie potrzebujesz żadnych dodatków, możesz latać darmowymi samolotami itd, możesz też tymi płatnymi, nie musisz latać online. Możesz jak najbardziej dołączyć, zapisać się do akademii i tam pokażą Ci co i jak bardziej, jest chyba nawet kurs wprowadzający. Jedyne wymaganie to j. angielski w piśmie, a jak chcesz korzystać z akademii to też w mowie
  • Odpowiedz
@DanioPL: pytam się, bo nie interesowałem się wcześniej liniami, bo stwierdziłem, ze jeszcze za skomplikowane ;) czyli co można robić offline? jakieś misje typu cargo, doleć tu, wróć itp?
  • Odpowiedz
@Dragu91: Po prostu wybierasz sobie lot, na przykład EGKK - EPWR, dostajesz plan lotu, ilość pasażerów, cargo itd, odpalasz symulator, program od linii, który trackuje Twój progres w czasie lotu i wykonujesz lot.
  • Odpowiedz
@DanioPL: Poczytałem, SOP itp. zarejestrowałem się, muszę teraz przez 14dni wykonać lot, ogarnę tylko 737 i vasFMC i coś spróbujemy, a co do pytań to zaplanowany lot muszę wykonać w określonym czasie? (np. zaplanowany na dzisiaj na 17:00 UTC, a wykonam go jutro)
  • Odpowiedz
@Dragu91: jak raz czy dwa tak zrobisz to pewnie nic się nie stanie, generalnie wybierasz loty które są w rozkładzie na dany dzień, godzinę możesz dowolnie zmienić przy bookowaniu. Jak przegapisz swoją rezerwację to zawsze możesz ją anulować i zrobić drugą, z tym nie ma problemu, a z tego co wiem nikt nie przegląda anulowanych rezerwacji :D
  • Odpowiedz
@DanioPL: Czyli, jak mi pasuje wykonać lot z 21UTC (tego samego dnia), ale 17UTC to nie będzie problemu?
vasFMC, checklisty dla samolotu, ogarnięcie lotnisk (charty) co jeszcze potrzeba?
  • Odpowiedz