Wpis z mikrobloga

Mam od wczoraj miesięcznego psiaka który jest z szemranej hodowli. Dzisiejszej nocy cały czas mi skamlał, to samo przy noszeniu go na rękach. Dostał wczoraj biegunki, więc dzisiaj sama woda i wieczorem rozrobiłem mu suchej karmy z wodą żeby była miękka. Ledwo co zjadł i wymioty. W kuchni znalazłem kontynuację dnia wczorajszego i w środku całkiem pokaźny kłębek glist. Od razu do sklepu po środek na odrobaczenie. Problem w tym że nie chce mi jej połknąć. Póki co śpi przy misce wody, a co w nocy będzie to sam jestem ciekawy.
I tutaj kilka pytań do ludzi ogarniających temat. Co mogę zrobić żeby mi zjadł tą tabletkę? Co dawać mu zjeść i jakie ilości?
Waga to coś koło 2kg, ma około miesiąca. Pomożecie na szybko? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#weterynaria #psy #pytanie
  • 20
@przhusz:
mam nadzieje że nie kupiłeś tego psa z tej pseudohodowli. bo kupując psy w ten sposób wspierasz #!$%@?ów nie dbających o zwierzęta.
tabletka w pysk i masuj gardło
a w ogóle to trzeba było iść do weterynarza od razu
@przhusz: pies to od matki nie powinien odchodzic do 2 miesiecy chyba...

My ze swoimi psami i zwierzakami robilismy roznie. Jezowi tabketki podawalem w ten sposob, ze kroilem je na male kawaleczki i dawalem do mokrej karmy, mojemu psu z kolei w kielbase i chowalismy ja do jego jedzenia w misce. A babcia to poprostu wrzucala tabletki do gardla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przhusz: Miesięczny?
Sory ziom, ale jeżeli go utrzymasz to będziesz mieć kalekę. Miesięczny szczeniak nie nadaje się do wychowu bez matki. Tym bardziej, jak się na tym nie znasz.
Potrzebuje jeszcze przez miesiąc kontaktu z matką i rodzeństwem. Inaczej nie nauczy się zachowań.
Karmić go musisz mlekiem z butelki, Sucha się nie nadaje. Możesz włączać mielone mięso (ja bym dawał surowe) mieszane z mielonym tłuszczem, ale niewielkie porcje i raczej od
Trzymam kciuki. Ciepłe mleko, jak najbardziej tłuste - mleko suki ma 9% tłuszczu. Żarcie stale mielone, ale nie wcześniej niż zacznie mieć ząbki jak igiełki i delikatnie, nie za dużo. Karma absolutnie nie. No i nie możesz go zostawiać samego.
@przhusz: o #!$%@? , nie zauważyłem ze to miesięczny psiak... nie dawaj mu żadnych tabletek tylko mleko z butelki a jutro z rana do weta marsz!
mleko dla niemowląt albo pełnotłuste
@przhusz: Miesięczny szczeniak, tak jak piszą powyżej powinien ssać matkę jeszcze. Sru do weta ASAP, da mleko zastępcze, zbada psiaka, ewentualnie włączy coś na biegunkę/wymioty, odrobaczy i powie co i jak.

Sory ziom, ale jeżeli go utrzymasz to będziesz mieć kalekę. Miesięczny szczeniak nie nadaje się do wychowu bez matki. Tym bardziej, jak się na tym nie znasz.


@corrs: Nadaje się. Ale trzeba dużo pracy w to włożyć, i tak
Głupoty wygadujecie! Takimi poradami tylko można zaszkodzić. Żadnego mleka dla dzieci, żadnego krowiego mleka! Od tego to dopiero sraki dostanie.


@GregPelka: Srakę już ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja używałem mleka koziego, ale krowie też się nada. Nie mniej jest to wyzwanie.
Wet jako zastępcze też da krowie, anie psie.

Gotowe mleko dla szczeniąt to pełnowartościowy, zbilansowany pokarm zawierający niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania psa. Jego
Srakę już ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@corrs: Po mleku to dopiero zobaczysz jak sraka wygląda ;)
Zwykłe krowie mleko najpewniej zaszkodzi. W zoologiku od biedy można kupić mieszankę dla szczeniąt, tudzież zrobić z przepisu samemu.
@corrs: Przeczytałeś to, co zacytowałem, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ja Cie tłumaczę, że nie można. Po pierwsze - krowie ma za dużo laktozy, której szczeniak nie trawi. Pomyśl, jak wyglądałaby Twoja sraka jakbyś nie trawił laktozy i opił się mleka. Po drugie, jak sam piszesz - psie mleko ma ~9% tłuszczu. Krowie max 3,5%. Preparaty mlekozastępcze dla psów robi się NA BAZIE krowiego mleka.
@GregPelka: nie ja jestem OPem. wołam @przhusz: bo dawno nikt go nie wołał a w końcu to on tu jest najbardziej zainteresowany

krowie ma za dużo laktozy

a mleko bez laktozy? też jest praktycznie w każdym sklepie
@GregPelka: nie piszę że ma tym karmić na codzień przecież tylko dziś żeby psina nie osłabła za bardzo przed wizytą u weta po całym dniu sraki. żółtko i olej też raczej do ogarnięcia a jeden dzień bez suplementacji CaCO3 jakiejś osteoporozy u niego pewnie nie wywoła
w przepisach nie widzę nic o laktozie
@GregPelka: w tym twoim linku jakiś niezły as się trafił w komentarzach

ten kwasek cytrynowy mnie jednak zastanawia, moze zastosuje zamiennik w postaci soku z cytryny? jakos kwasek zawsze kojarzyl mi sie z czytą chemią