Wpis z mikrobloga

Mirasy, uber pytanie z kategorii poważnych, z kategorii klasyków: "czekać czy kupować".

**Czy brać GTX1080Ti do grana w 4K?**

  • Tak, brać Ti póki gorące. 54.7% (35)
  • Czekać na coś od AMD do lata/jesieni. 26.6% (17)
  • Nie brać, czekać na 1180, które wyjdzie za..... ? 3.1% (2)
  • 1080 w SLI to nie łaska? 15.6% (10)

Oddanych głosów: 64

  • 13
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Dorrek: No nie będzie to zakup z jednej wypłaty niestety. Jako, że mam generalnie inne wydatki na bierząco (mieszkanie i samochód), to nie będzie to też z dwóch wypłat a pewnie z kilku jeśli nie będę wychodził z piwnicy. Może nawet pół roku, bo u mnie jeszcze przy tym wszystkim dochodzi chłodzenie cieczą, które do tanich nie należy, a trzeba będzie z połowę wymienić. Może pozwolę sobie na pół na pół
@Eco999: Jesli celem jest 4k - nie bardzo masz inne alternatywy. Oczywiscie, mozesz poczekac rok na nastepne nvidie, bo umowmy sie, radeon nie dogoni 1080ti ani nawet 1080, bedzie dobrze jak 1070 dogoni.
Jesli jednak 4k tez jest odleglejszym celem, szedlbym nizej. Zwlaszcza, ze i gier z prawdziwym 4k jeszcze jak na lekarstwo.
Also: Osoboscie 7700k+1070 here, bo FHD@144hz. I przyznam szczerze, ze jak przegne z ustawieniami, to ciutke wiecej by
@Dorrek: Podobnie widzę myślimy. Mam tylko pewne obawy, że NV wypuści coś zaraz na jesień, albo AMD wcześniej namiesza i znowu będę wymieniał kartę + blok wodny, węże, coolant itp, albo leczył ból dupy. Mam zamiar zaoptrzyć się w jakis monitor 27" z gsync i 120Hz, ale głównie składam sprzęt do grania z kanapy i na TV 4K i faktycznie tutaj tylko Ti wchodzi w grę bo 1080 jednak trochę niedomaga
@Eco999: Dodaj do tego zdecydowanie wiekszy pobor mocy przy 2 kartach niz przy 1 ti.
Nvidia na jesieni pewnie wypusci jakies pierwsze 11xx, ale nie sadze, zeby w ciagu roku, poltora pobili 1080ti.

Also, moze przy niereferentach obejdzie sie bez wody na grafice, mam od MSI i nie przekracza 70 w stresie, a dopiero od 60 sie wlacza wentylator, nic nie slychac.
@Dorrek: Słuszna uwaga z poborem prądu. Co do wodowania to jeszcze dwa razy przemyślę bo:
A. zdjecie oryginalnego chłodzenia i założenie bloku wodnego to utrata gwarancji
B. jestem raczej zkazany na referencyjne PCB
C. dodatkowy koszty około 650zł

Plus jest taki, że mam już całą resztę zestawu do LC i na pewno będę "zalewał" CPU, więc trochę szkoda nie dodać do obiegu GPU.
@Eco999: za slabe, w wiekszosci gier ma ledwo 48-55 fps wiec jakbys chcial miec 60fps bez obnizania detali to powinienes albo robic ostre oc albo poczekac na nowego titana albo 1180 ti. Vega bedzie jeszcze slabsza niz 1080ti wiec szkoda czekac bo sie rozczarujesz.