Wpis z mikrobloga

wrzucam jeszcze raz bo na nocnej w odpowiedzi dostałem jedno wielkie gówno.

siemanko swiry kto sie zna na teleskopach? czy teleskop za ok 1000 zł bedzie zajebisty dla amatora ? wertowałem delikatnie internet ale chciałbym poznać czyjąś opinie. Ma/miał ktoś teleskop w tej cenie? Jest dobra frajda? wiem dorzuć 5k i kup coś fajnego xD

#kosmos #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@kimoz: Generalnie teleskopy są do dupy. Po pierwsze w Polsce jest zimno - żeby coś zobaczyć będziesz marzł okrutnie. Ciepłe noce są latem, ale niebo często #!$%@? chmurami, więc nie ma zabawy w Kopernika.
Ale załóżmy, że się nie poddasz. Wyjedziesz na jakieś zadupie (Bieszczady?), żeby było ciemno. Jak już po godzinie celowania uda ci się znaleźć charakterystycznego Jowisza i jakimś cudem będziesz nadążać, żeby utrzymać go w polu widzenia, to
  • Odpowiedz
@Inboxie: takiej odpowiedzi potrzebowałem żeby nie #!$%@?ć całej wolnej kasy w #!$%@? teleskop :D dzieki stary

pozostane w takim razie przy pomyśle z crossem
  • Odpowiedz
@kimoz: Chyba że chcesz oglądać tylko Księżyc, ale na dłuższą metę to jest raczej nudne.
Fajna jest zabawa w "webcam telescope", ale żeby efekty były akceptowalne to własnie te 5k na początek. A później to juz z górki, nie ma górnej granicy.
  • Odpowiedz
@kimoz: Dobrą lornetkę sobie kup. I do astro (Księżyca, mgławic, komet itp.) i do samolotów się przyda. Poszukaj na forach jaką, może nawet ktoś cościekawego sprzedaje. Za tysiaka już coś fajnego znajdziesz, o np. to (choć najpierw poczytaj jakiej lornetki chcesz, Skymastera nie mam i wrzuciłem dla przykładu)
  • Odpowiedz