Wpis z mikrobloga

@perlikont: Przynajmniej próbujemy walczyć. A obrazek wcale taki wesoły nie jest. Pomijając Wielką Brytanie której w UE już de facto nie ma, widać jasno że Niemcy są obecnie w UE absolutnym hegemonem.
Nie wiem czy to jest taki powód do zadowolenia.
@Thorkill: Ten obrazek to nie zadowolenie a reprezentacja czarnej dziury w którą wpycha nas dobra zmiana.
Bo tak zasnatanówmy się - ale obiektywnie i bez nerwów:
a) po co był ten cały dyplomatyczny cyrk robiony na kolanie i na ostatni moment
b) skoro UK jest już poza UE a jak twierdzi nasza dyplomacja UK jest naszym największym sojusznikiem w europie to powinni miec gdzieś co się stanie - a więc bez
Co do punktów b i c i d to nie boisz się że skoro mamy tak nieskuteczną dyplomację że nawet naszych sojuszników nie możemy przekonac do naszych racji t coś jest nie tak?


@perlikont: A jaki mamy wybór? Za trzy miesiące Niemcy i ich sojusznicy (Francja, Włochy Szwecja) będą forsować znowu mechanizm alokacji uchodzców. Po wczorajszym dniu jestem pewien że go przeforsują i V4 się podda.
No i ok. Neuropki się
@Thorkill: Ale zaraz? Ja już kilka lat po tej ziemi chodzę i nawet udało mi się odrobinę historii liznąć, ale może jeszcze mało wiem. Powiedz mi o jakich próbach walki PiS mówisz? Ale odpowiedz mi porównując z innymi dyplomacjami innych krajów na przestrzeni historii. Strzelanie focha, nazywanie wszystkich dookoła zdrajcami, tupanie nogą, wrzucanie dynamitu w postaci wolskiego na kila dni przed szczytem, uczenie francuzów jedzenia widelcem etc. To nie jest dyplomacja,
A nawet zakładając że PiS próbuje to sorry ... ale robi to tak nieudolnie że polsce szkodzi


@perlikont: Ok szkodzi Polsce. Więc od razu się poddajmy. Wszyscy będą zadowoleni, Merkel i Niemcy się ucieszą. TVN i Wyborcza pochwali. A za trzy miesiące zaczną się osiedlać tutaj nasi pustynni bracia.
No i ok.
@Thorkill: Ok... słucham więc - ale merytorycznie bo jak będę chciał posłuchać propagandy i frazesów to włączę TVP albo Trwam - jak oceniasz działania dyplomatyczne PiSu w ciągo ostatnich kilkunatsu miesięcy, co nasza dyplomacja załatwiła, co zrobiła, jak poprawiła rolę polski na scenie międzynarodowej. No i jak Twoim zdaniem powinna nasza dyplomacja oraz rząd postępować w nadchodzących miesiącach w obliczy zagrożeń które sam wymieniłeś.
Tylko prosze wiem że wykop to strona
No i jak Twoim zdaniem powinna nasza dyplomacja oraz rząd postępować w nadchodzących miesiącach w obliczy zagrożeń które sam wymieniłeś.


@perlikont: Nie wiem. Możliwe że co by się nie robiło, Polska jest za słaba i nie ma szans się temu już przeciwstawić.
Dlatego dziwię się waszej neuropkowej radości z tego że nas wczoraj przeczołgali.
Przeczołgają nas jeszcze nie raz. Tak samo jak Węgrów czy Czechów. Tak samo jak niedawno czołgali Tsiprasa
@Thorkill: Może mi wyjaśnisz, jakich się dobrych rezultatów spodziewałeś po gówniarskich zagrywkach PiS. Co czego oni dążyli? Do zablokowania reelekcji Tuska? Zadałeś sobie pytanie, kto by został zamiast Tuska i jaki by to miało wpływ na Unię? Co z sankcjami wobec Rosji, co z polityką energeetyczną, co z polityką militarną? Unia dwóch prędkości jest już faktem (nie bez udziału twojej ukochanej partii). Padnij na kolana i Bogu dziękuj, ze wbrew działaniom
Bo nauczyli się, że nie maja do czynienia z dorosłymi, inteligentnymi ludźmi, tylko z głupią gówniarzerią


@Andreth: Przestań truć te farmazony dla debili. Ci rzekomo dorośli ludzie sprowadzili bezrefleksyjnie do Europy 1,5 mln obcych kulturowo ludzi, w efekcie w spowodowanych przez nich zamachach zginęło setki niewinnych ludzi a setki innych zostało rannych.
Ci super dorośli ludzie wyzywali dwa lata temu Orbana od najgorszych, bo ośmielił się zbudować na swojej granicy ogrodzenie,
@Thorkill: > Dlatego dziwię się waszej neuropkowej radości
Naprawdę? Wydaje Ci się że się cieszę tym całym cyrkiem? No jeśli tak to chyba jednak poziom zrozumienia tekstu pisanego zszedł już całkowicie na psy. Następnym razem będę starał się umieszczać więcej emotek i smutnych albo wesołych buziek żeby sprawa była jasna.
Co zaś dotyczy sedna to to co mówisz nie ma absolutnie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak jak w życiu- jesli masz
@perlikont: jezu, ile kolorowych metafor i kwiecistych porównań, rzekłbym że forma bije treść na głowę. Zamiast prowadzić analizy polityczne, widziałbym Ciebie w pisaniu wierszy. Ze wszystkich wypowiedzi ten fragment mnie interesuje:

jeśli jesteć nieuczciwym #!$%@? w swoim środowisku

Proszę o jakiś przykład nieuczciwości, bo o ile łatwo znaleźć niedyplomatyczne frazy tak poza Caracalami których sprawa jest strasznie zagmatwana nic nie przychodzi mi do głowy.
Ciekawi mnie jeszcze że o ile łatwo
Skończ z tą mentalnością niewolnika. Nie jesteśmy w niczym gorsi od ludzi na zachodzie i nie jesteśmy podludźmi. No chyba że tacy jak ty mentalni niewolnicy.


@Thorkill: Nie, głuptasie. Ja nie jestem gorsza i nie czuję się gorsza. (Ty ewidentnie tak, bo inaczej tego wybuchu histerii nie mogę sobie wytłumaczyć). Natomiast nasze obecne 'władze', banda idiotów, zer moralnych i ruskich agentów są gorsze. Od swoich odpowiedników na zachodzie i od każdych