Wpis z mikrobloga

Hej, przygotowuję wykład na 1.5h na studia z #webdev

Tematyka to html, css i rwd. Macie może jakieś ciekawe artykuły, tutoriale, konspekty, które mogłyby mi pomóc przygotować taki wykład?
Zagadnienia są mi dobrze znane, ale chciałbym, żeby wykład był ciekawy i posiadał wiele interesujących ciekawostek / przykładów.
Jeśli macie coś czym chcielibyście się ze mną podzielić to będę bardzo wdzięczny.(ʘʘ)

Poziom słuchaczy to raczej początkujący, ewentualnie pewna grupka średnio zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś uwagi co Wy byście na moim miejscu powiedzieli, albo czym zainteresować słuchaczy to bardzo poproszę o napisanie.

#programowanie
  • 10
@OldPike: To jest strona, która zachęciła mnie do kodowania w HTML i CSS kilka lat temu.
To mi pozwoliło zrozumieć animacje (strona ładować może kilkanaście sekund)
To mi w ogóle pozwoliło ruszyć z miejsca. Zrozumieć, że każdy element na stronie jest klockiem, który zależnie od rodzaju wyświetlania (display: .. ) i od rodzaju upozycjonowania (position: .. ), możemy dowolnie na stronie rozmieszczać. (zmiejsz okienko, by widzieć więcej)
Efekt nauki.

@OldPike: Jeśli chodzi o RWD, to do tego się dochodzi później - u mnie tak było, gdy rozgryzałem jak działa flex, i jak korzystać z @media do różnych wielkości ekranowych)
Ba, ba, nie lubię gotowych narzędzi. Samemu się dochodzi jeśli zaczniesz grzebać.
Co z tego, że taki Bootstrap czy taki lepszy W3.CSS korzysta z gotowych kodów.
PS. jeśli chodzi o gotowe kody, jest takiego coś efekciarskiego.