Wpis z mikrobloga

@mgnfic: Wywołaj wojnę w którą wciągniesz cesarza i wszystkich elektorów.

a) Elektor moze być po twojej stronie w wojnie to się liczy jako ok.
b) Zajmij stolice cesarza i wszystkich nie sojuszniczych elektorów
c) Click dismantle

Tak z rad pobocznych:
a) Miej zawsze raczej advisora tier1
a') jeszcze lepiej estetowy advisor tieru2
b) Skup się raczej na terenach nie należących do HRE(kara AE / Demand sprawiaja, że italia/burgundia/francja są lepszymi drogami
@Ksenocide Tak, w to już się bawiłem 2 razy, jak mi się nie będzie spieszyło to mogę spróbować jak na kajzera jakiś słabiak wpadnie.
Chodziło mi bardziej o to że jak katolicy wygrywają wojnę, to tylko katolicy mogą być elektorami i coś mi się wydaje że kiedyś tak było że gdy zjedzie się do liczby elektorów równej zero to HRE przestaje istnieć. Tak to działa? Czy coś zmienili albo gdzieś coś źle
Przy braku elektorów zrobisz coś gorszego i zabierzesz kompletnie opcje dismantla. (dziedziczny będzie emperor)
Jedynym nie klikowym dismantlem jest - brak kandydatów na cesarza. Czyli kompletnie late-game, gdzie zjadles 95% państw w HRE
@mgnfic: Odnośnie wojny - to chyba nadal kończy się na tym, że narzucana jest wiara na cesarza, niekoniecznie elektora, ale cesarz dostaje łatwe narzędzia zmiany wiary państwom. Jakoś chyba tak to idzie.
@Ksenocide To takie trochę stanie na krawędzi bo dwóch elektorów jest de facto protestanckich tylko trzymają religię państwową katolicyzm. To sobie poczekam na nowego cesarza, no-CB na ostatniego elektora aby cesarz przyszedł bronić i dobranoc. Jestem w sojuszu z Ottomanami, nie powinno być problemu.
@Tanzanit: Jest log wszystkich wydarzeń(cholernie denerwujący, bo mówi na 90% przeciwnikom nawet o trigger eventach(albo inaczej jakoś, niestety nie sprawdzę tego teraz)), ale na 99% nie działa wstecz - tzn po wczytaniu nie masz zapisane co działo się wcześniej.

Odnośnie scenariusza w twoim wypadku, widzę dwie możliwości:
1. Cesarz dostał babe na tron, imperium totalnie protestanckie nie znalazło katolickiego męskiego następcy tronu -> samorozwiązanie.

2. Miałeś sojusz z francją, ta francja
Głosowałem na Palatynat, on został cesarzem, faktycznie mieli chyba jakąś wojnę z Francją, gdzie wziął udział Cologne, możliwe więc, że faktycznie wtedy imperium się rozpadło. Ciekawe, nie spodziewałem się, że można tak szybko do tego doprowadzić :P @Ksenocide:
@Tanzanit: Można i w 1450 dismantlować, jak ktoś konkretnie nie lubi "Demand unlawful teritory" czy cesarza bardzo chętnie zwołującego 100k armii do obronienia tego 1 prowincjowego księstewka ;D