Wpis z mikrobloga

Da się w androidzie wyłączyć ten idiotyczny komunikat pytający o zezwolenie na dostęp do danych po podłączeniu USB? On jest ekstremalnie durny i irytujący, ciekawe kto podłącza sobie telefon do kompa a nie zezwala na transfer danych ...
#android
  • 21
  • Odpowiedz
ciekawe kto podłącza sobie telefon do kompa a nie zezwala na transfer danych ...


@GokuMK: No kurde nie wiem, może jakiś głąb ma zawirusowanego kompa i podłączenie do smartfona może zawirusować i jego (w skrócie).
  • Odpowiedz
@fervi: to po co w ogóle podłączać. A dla tego jednego promila wystarczyłaby opcja w ustawieniach a nie zmuszać wszystkich do tak głupiego ciągłego klikania.

sam jesteś idiotyczny niestety


@MRacheron: widać lubisz jak z ciebie robią idiotę.
  • Odpowiedz
to po co w ogóle podłączać.


@GokuMK: Bo raczej masz jakąś tam pewność, że twój komputer to nie cudza kopalnia bitcoinów (albo nie, ale wtedy nawet to zabezpieczenie ci nie pomoże), a nie masz pewności, że twój kolega nie ma wirusów
  • Odpowiedz
@fervi: no ok, ale po co mam w ogóle podłączyć telefon do kompa i potem nie zezwolić na transmisję? Przecież to bez sensu bo jak nie zezwolisz to nic poza ekstremalnie beznadziejnym ładowaniem z tego nie ma więc po co?

Kiedyś android to był porządny system a teraz takie gówno co to nic zmienić bez roota się nie da tylko się trzeba męczyć z idiotycznymi komunikatami.
  • Odpowiedz
@GokuMK: Żeby go podładować na przykład :P Nie wszędzie masz gniazdko elektryczne, a coraz częściej masz jakieś porty USB lub po prostu komputer. W ten sposób szybciej się telefon ładuje niż z włączonym przesyłaniem danych
  • Odpowiedz
@MRacheron: jakoś kiedyś było to normalnie zrobione. Zresztą mógłby być komunikat że transmisja danych się rozpocznie, jak kto nie chce by se wtedy klikał że nie chce.
  • Odpowiedz
@GokuMK: Oczywiście, że nie będzie w stanie bo nie zna twojego kodu do odblokowania ekranu, a przesyłanie plików można włączyć dopiero za locksreenem. No chyba, że ty nie masz żadnego zabezpieczenia, ale wtedy trochę xD z ciebie
  • Odpowiedz
@Humingrid: lol, jak kto ma zahasłowany telefon to z definicji nie powinna się włączać żadna transmisja danych gdy jest zablokowany. Do tego nie potrzebne żadne idiotyczne komunikaty.
A zabezpieczenia ekranu nie mam, po co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
albo zgubisz telefon

ale wtedy trochę xD z ciebie


@Humingrid: trochę xD z ciebie to będę miał jak zgubisz swój zahasłowany telefon i już go nie odzyskasz, bo jak? Ja kiedyś zgubiłem telefon, ktoś zadzwonił, przyszedłem i odebrałem.
  • Odpowiedz
@GokuMK: bo się z automatu nie włącza jak masz locka. Kolega się pomylił. Po 2 jak podłączysz do ładowania gdzieś to niekoniecznie sprawdzasz czy będzie jakis komunikat o rozpoczętej transmisji i nawet chwila wystarczy aby zagrać sporo z tel (więc tu twój argument jest z dupy)

A na zablokowanym ekranie możesz sobie ustawić napis: np. Mail, numer matki jakby ktoś znalazł i chciał oddać. No i samemu można zadzwonić na swój
  • Odpowiedz
Po 2 jak podłączysz do ładowania gdzieś to niekoniecznie sprawdzasz czy będzie jakis komunikat o rozpoczętej transmisji i nawet chwila wystarczy aby zagrać sporo z tel (więc tu twój argument jest z dupy)


@MRacheron: no jak ktoś jest takim paranoikiem to jego wybór. Nikomu przecież nie bronię używania takich opcji, ale idiotyczne jest zmuszanie ludzi do tego wszystkiego. Pytanie było czy można ten komunikat sobie wyłączyć jakoś a nie aby go
  • Odpowiedz
@asunez: czyli uszczęśliwianie na siłę "bezpieczeństwem", a w praktyce niszczenie przyjemności z korzystania z urządzenia. I codziennie nieprzyjemności bo przecież istnieje promil szansy że ktoś w publicznej ładowarce zainstaluje jakieś urządzenie i zgra mi numer do mamy, czy publicznie dostępne mp3.
Zresztą jakby poważnie podeszli do problemu to pomijając tak prymitywną opcję jak wyłączenie tego w opcjach, to by się pojawiły opcje udostępniania folderów jak w windowsie na przykład i problemu
  • Odpowiedz
@GokuMK: Każdy smartfon chyba ma taką funkcję, WP ma prawie na pewno, nie wiem tylko jak iOS. Zawsze możesz przy sobie po prostu pendrive'a nosić, jak tak często transfery robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz