Wpis z mikrobloga

Mirki, uważajcie na samochód Volkswagen Polo z 2004 roku o numerze VIN: WVWZZZ9NZ5D015643 i tablicy rejestracyjnej SRB 62C9. Dokładniej chodzi o ten pojazd: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-club-2004r-ID6yMKCD.html

W ubiegły piątek byłem z kolegą oglądać ten samochód. Przód był robiony, blacha za przednimi kołami pokryta rdzą (zdjęcia są tak zrobione, aby ciężko było jej się dopatrzyć). Na nasze zapytanie czemu nie ma zdjęcia z tego dość istotnego fragmentu pojazdu dostaliśmy informację że: mają takie procedury robienia zdjęć, jak człowiek się przypatrzy to na zdjęciach z aukcji rdzę widać, można było zadzwonić i zapytać. Kontrolka z poduszki powietrznej świeci i to wcale nie problem z mechaniką poduszki (jak deklarował sprzedawca) a jej całkowity BRAK. Jak spojrzałem z boku na kierownicę to był prześwit na drugą stronę, tam totalnie nic nie było. Według sprzedawcy auto dostało strzał w przednie nadkole bądź zderzak gdzie jest sensor od poduszki powietrznej dlatego ta wystrzeliła. Wisienką na torcie był fakt, że facet który nam opowiadał o tym samochodzie dwie minuty po naszych "oględzinach" ściągnął kartkę z szyby, wsiadł do samochodu i w pośpiechu odjechał. Po 2-3 godzinach ogłoszenie znikło z sieci. Pojazd w 2006 roku był serwisowany w ASO - Porsche Rybnik przy ulicy Brzezińska 47, był tam wymieniany termostat i serwis dopisał uwagi że pojazd nie posiada poduszek powietrznych, są uszkodzone łopatki od klimatyzacji (?) i parę innych rzeczy których już nie pamiętam.

PS: Data pierwszej rejestracji: 26.10.2004

#motoryzacja #samochody #kupautozmikro #volkswagen #vw #vwpolo
  • 26
@Mattovsky: A, zapomniałem o najważniejszym. Według książki serwisowej samochód nie jest z Polski. Przyjechał do nas bodajże z Litwy i też książka serwisowa jest w tym języku. W książce praktycznie nic nie ma. Parę pieczątek in blanco bez podpisów i jakichkolwiek wpisów.
@avangarda: #!$%@? człowieku ty CV porównujesz do ogłoszenia samochodu .... Przy dodawaniu ogłoszenia na otomoto wpisujesz dane auta i w podstawowych danych masz pole "bezwypadkowy" skoro ktoś tego nie zaznacza to #!$%@? wiadomo, że auto nie jest bezwypadkowe. Tyle wystarczy, chcę kupić auto bezwypadkowe to szukam ogłoszenia, w których jest zaznaczone, że jest bezwypadkowe i wtedy je sprawdzam dokładnie, skoro tego nie ma zaznaczonego to odrzucam to ogłoszenie
@Sakuy: Podejrzewam że cena podpita przez to że sprzedawane przez "zaufanego" sprzedawcę czyli komis który jest przy salonie Suzuki ;) Wśród ludzi krąży opinia, że jak coś sprzedawane przy salonie to pewniejsze, a jak pewniejsze to i droższe ;)
Zejdź na ziemię czlowiek bo równie dobrze mógł kliknąć "bezwypadkowy", odłączyć tą kontrolkę od poduszek i byś się cieszył, że masz igłę od niemca...


@Wu70: Wał jak cholera jako podsumowanie całego ogłoszenia i porównaniem do stanu faktycznego. W ogóle chyba laurkę warto mu wysłać, bo nie oszukał bardziej, a przecież mógł XD A potem jest jak jest, bo dajecie się ruchać i jeszcze wam dobrze.
@Mattovsky: Swoją drogą to nie kupiłbym 2 raz tego samochodu. Miałem silnik 1.2 64 konie, ale spalanie miał o wiele wyższe niż można by przypuszczać. Jak już coś to z jakimś większym silnikiem, 1.6 bądź też 1.9.
@Sakuy: No tak właśnie z kumplem myśleliśmy że 1.2 to za mało. Jedyne co wydawało nam się sensowne to właśnie 1.4 MPI, bo FSI lubi płatać figle i doskonale się o tym przekonałem na własnej skórze ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki za opinie ;)
@Mattovsky: no akurat z Litwy to w większości same ulepy są, a jakie samochody tam wiozą... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam blisko granicy z Litwą, także trochę tego widziałem ;)