Wpis z mikrobloga

Świetna opowieść, kiepskie rozwiązania rpg. Jak dla mnie świat był bombowy, nawet jeżeli nieco zawiodłam się na kreatorze postaci. Przeczepić można się także do polskiego dubbingu... bo jak mogę go ocenić kiedy właściwie słyszałam go tylko kilka razy w ciągu całej gry, to wielki minus bowiem Torment zawala nas ścianami tekstu i fajnie byłoby czasami usłyszeć coś więcej niż tylko muzykę tła. Jakby kogoś interesowało to wypełniając większość questów pobocznych i czytając wszystko co się dało przejście gry zajęło mi 25h in game.
#torment #gry
  • 7
@Spellwork: moim zdaniem świat jest niechlujnie skonstruowany, można tam włożyć dosłownie wszystko i nadać temu sens jakimiś zawirowaniami w czasie i przestrzeni. Uniwersum nie ma żadnych ram i mało jakichkolwiek założeń i logiki stojącej za tym, że coś się dzieje. No i masa błędów w tłumaczeniu :(
@elevka: Tłumaczenie faktycznie posiada wiele niedoskonałości. Zaczynając od rodzajów gramatycznych kończąc na sensie zdań. Byłam tego świadoma ale w Tormencie jest naprawdę wiele bardzo złożonych zdań i pewnie po angielsku bym nie dała rady bawić się na całego(chociaż mój angielski jest raczej na dobrym poziomie). Co do samego świata to niestety nie mogę się do tego odnieść nie grając w oryginalną pierwszą część. Przed premierą Tormenta przeszłam Baldur's Gate'a EE i
@Spellwork: grałem kilka pierwszych godzin po angielsku, ale niestety nie mogłem komfortowo cieszyć się grą, bo musiałem większość uwagi skupiać na samym przeczytaniu i dodatkowo rozumieniu tekstu. Również uważam, że dobrze znam angielski, ale niestety te opisy mnie przerosły.
@Spellwork: @elevka:
Ja przede wszystkim polecam Age of Decadence o której wielokrotnie pisałem na mirko jak i na głównej. Fabularnie i pod względem scenariusza dorównuje Planescape Torment, a pod względem questów, czy postaci je przewyższa. Do tego ma naprawdę świetne walki, które wymagają myślenia (choć można je pominąć jeśli zagra się intelektualistą), oferuje MASĘ wyborów, itd. itd. Akurat trwa promocja na ten tytuł i można kupić go za grosze
Pobierz Bethesda_sucks - @Spellwork: @elevka: 
Ja przede wszystkim polecam Age of Decadence ...
źródło: comment_J6jEYYC9N7PzfUbA8BJzfHWUXSxjoSN8.jpg
@Bethesda_sucks:
Dzięki za ten obszerny post :3
Zastanowię się nad AoD, słyszałam już o tej grze sporo dobrego, podobno nie jest długa (jak już osoba pisząca tę recenzję wymieniła), ale oferuje niesamowitą możliwość ponownego przejścia na kolejne sposoby. Podoba mi się ta myśl.
Underrail bardzo mnie ciągnie z uwagi na postapo klimat.
@Spellwork: AoD jest również osadzony w postapokaliptycznym świecie. A gra nie jest krótka, ja mam ponad 150 h spędzonych w grze, bo tutaj naprawdę jest masa rzeczy do roboty. Recenzent CD-Action nie widział zbyt wiele i widać, że ledwie liznął historii.