Wpis z mikrobloga

Strasznie podobała mi się wypowiedź Małysza na temat zachowania Piotra Żyły.
Fajnie obserwować jego przemianę od takiego skromnego niezbyt elokwentnego chłopaka, lekko oszołomionego swoim sukcesem, poprzez gwiazdę, której nie odbiło, dojrzałego sportowca, który z pokorą znosił gorszą formę i nie dał się złamać przez hejt idiotów, aż po weterana niejako opiekującego się swoimi następcami.
Swoją drogą to musi być niesamowite obserwować teraz takie sukcesy młodych chłopaków i mieć świadomość, że gdyby nie on to prawdopodobnie tego wszystkiego by nie było i nikt by tych nazwisk nie usłyszał. Chciałbym zobaczyć minę Małysza jak by mu ktoś powiedział 20 lat temu jak to się wszystko potoczy. Chociaż on pewnie do tej pory tego tak nie widzi. Zawsze był skromny do przesady;)
Wielki człowiek, a tak mało brakowało żeby został dekarzem i zastanawiał się czy mu wystarczy do pierwszego.
#skoki #gownowpis
Corranh - Strasznie podobała mi się wypowiedź Małysza na temat zachowania Piotra Żyły...

źródło: comment_SyJV5wQNBFdQWKBpxr75EKxntedqqMkJ.jpg

Pobierz
  • 13
via Android
  • 37
@paramite https://youtu.be/CCJJdpATglQ
Nie ma tam nic odkrywczego. Typowa spokojna wypowiedź Małysza, ale jakoś przebija z niej taka troska o tą ekipę i w kontekście całej drogi Małysza nabiera głębi. Przynajmniej mnie to skłoniło do przemyśleń ;) pamiętam wiele wieczorów w samochodzie kiedy wracałem z ojcem z nart (z Wisły, a jakże ;) ) i słuchałem relacji ze skoków kiedy Małysz gdzieś w świecie walczył o najwyższe laury. To się wydaje tak niedawno,
@Corranh o, dokładnie to samo zawsze myślę jak go widzę teraz. A po drodze dodałbym jeszcze przykre upadki na skoczni, które niejednego złamały psychicznie w tym sporcie. Szczerze mówiąc potem jak oglądałem to zawsze z lekkim niepokojem, nie wiem dlaczego, bo przy innych zawodnikach tego nie czułem :D to zastanawiam się tylko jak to przeżywała jego rodzina i on sam
@Trzesidzida ale to właśnie w połączeniu z wynikami ta skromność robi największe wrażenie. Nietrudno być skromnym kiedy wygrywa się pojedyncze konkursy w ciągu całej kariery. Małysz przez kilka lat dominował w skokach i jest jednym z najlepszych w historii a mimo to pozostaje skromnym gościem.
@Corranh: kiedyś byłem na jakiejś imprezie masowej w plenerze. Było coś tam mówione, że ma przyjść Małysz, ale wszyscy przyszli zobaczyć Roberta Burneikę (czas kiedy był popularny).
Zapamiętałem w Małyszu to, że ze skromności szedł w obstawie 6 ochroniarzy, którzy pilnowali, żeby nikt się nie zbliżał.
Faktycznie skromny człowiek.
via Android
  • 0
@yoloBaklawa a o czym to niby świadczy? Może były jakieś incydenty wcześniej, może organizatorzy się uparli, a może po prostu fani przesadzali i się obawiał o swoje bezpieczeństwo. Od kiedy w ogóle ochrona ma cokolwiek do skromności? Ja mówię o tym jak komentował swoje sukcesy sportowe i jak znosił porażki.
Jak dla mnie może chodzić z ochroną, jeździć ferrari i mieszkać w wielkiej willi jeśli tak mu wygodnie. Stać go to czemu