Wpis z mikrobloga

#pytanie #it #komputery #monitory #dell #dellcwel

Problem mam. Monitor Dell SE2416H. Mimo ustawienia w opcjach zasilania żeby monitor tego nie robił, to usypia się po 10 minutach bez ruszenia myszką. Pojawia się "entering power save mode" i wyłącza się. Problem wydaje się pogłębiać bo wcześniej działo się to po ok. 20/30 minutach a teraz po 10. Co jeszcze ciekawsze- nie zawsze. Czasami wygaszacz ekranu się uruchamia- ustawiłem na 15 minut. Jednak przez większość czasu po prostu się wyłącza po tych 10 minutach. Strasznie to irytujące bo nie idzie ani filmu oglądnąć normalnie, ani pograć w gry w których nieużywana jest mysz.
Problem jest dosyć szeroko omawiany w internetach, ale nigdzie nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania.
Cały PC nowy. Karta MSI RX 470 8gb, płyta H110M. Stery akutalne.
  • 6
@neski: Problem leży gdzieś dużo głębiej niż jakieś sterowniki. Tak jak pisałem, mam wszystkie dostępne sterowniki zainstalowane. W zasadzie, nie dodałem- nad problemem siedzę od miesiąca, przeczytałem wszystko co google mi znajduje na ten temat. Jednak nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co może ten problem powodować.
Ludzie piszą że monitory Della są po prostu #!$%@?, że może być uszkodzona karta, że jakieś baterie w monitorze przepalone, że coś tam z BIOSem...
@buhubuhu: jakim kablem masz podłączony monitor? mi potrafił monitor "mrugnąć" i problem rozwiązał podłączenie przez inny kabelek - zamiast DP to HDMI ale u Ciebie to nie wchodzi w grę widzę. Sprawdź karty ustawienia może jeszcze ?