Wpis z mikrobloga

Serwus,

poszukuje samochodu do 25k, który da rade pociągnąć przyczepe z 3 motocyklami (ok 500kg + waga przyczepy) w miare komfortowych warunkach i predkosciach. Musi być gotowy wjechać tez w lżejszy teren (dojazdy na tor), czyli wyższy prześwit, ale niekoniecznie jakieś harpagańskie 4x4. Dobrze też żeby można było rozsądnie przeżyć trase 800+ km z przyczepą. Wiadomo, czym świeższe tym lepiej.

Grand Vitara? Forester? X-Trail? Xc90?

Wołam @bigger - bo mogę i wiem, że siedzi w obu tematach - Dodge RAM odpada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #motocykle #enduro
  • 25
@fourhundredthree: Vitara to juz dosc sprawna terenowka ze wszystkimi tego konsekwencjami. Mialem sztuke z dieslem 2004 roku i bylo ok. Moj kumpel foresterem wozi skutery wodne i innego auta niechce. Generalnie wszystkie Twoje wybory sa ok wedlug mnie. Ostatnio na poligon jechalismy Sorento z laweta i tez dawala rade. Do tego jezdzi jak osobowka. Do rozwazenia. I budzetu nie nadszarpniesz tak mocno.
@bigger: dzięki za odpowiedź - od allegro boli już głowa, a wątki o dieslu w GV śnią mi się po nocach, także benzyna/gaz. Już nawet mi jakos mocno nie zależy na jakimś konkretnym modelu, byle zdałoby egzamin i zmieściło się w budżecie - budżet okrojony bo nie byłoby na nowe moto ( ͡° ͜ʖ ͡°).

GV w benzynie za 25 ciężko znaleźć. Najbardziej siedzi mi XC90 2.5T
@fourhundredthree: 2.5 T bardzo fajny silnik. Mialem w kilku auatch. Forester jest fajny, ale rezim serwisowy gorszy jak w exc :D
Do wielu robot trzeba wyciagac piec, a to juz winduje koszty i ogranicza ilosc mechanikow. Uszczelki pod glowicami zmienia sie dosc powszechnie. Jezdzi to super, ale okupione jest wyrzeczeniami
@fourhundredthree: przemyśl , potrzebujesz ciężkiego auta z lekko podniesionego i najlepiej w czterech butach , liderzy tego segmentu to subaru i mitsu , subaru w tym budżecie nie dostaniesz w dieslu ,zostaje mitsu i tu silnik 2.2 do PSA 156 koni , ceny zaczynają się od około 28 koła ale na przyzwoitego outlandera drugiej generacji wydasz 35 koła
@fourhundredthree: benzyna tylko 3.3 albo 3.8. w wersji Stow 'n Go masz duże przestrzenie na fotele środkowego rzędu w podłodze (trochę niższe zawieszenie) i tam można wrzucić 2 zbiorniki na gaz po 40l.(najlepiej kupic w takim setupie) Samochód ultra wygodny. Tylna kanapa też chowa się w podłogę. Ew. Dodge Grand Caravan - to samo tylko minimalnie gorzej wyposażony (ja taki mam). Ceny części pomijalne. Serwis tani. Samochód prosty jak budowa cepa.