Wpis z mikrobloga

@Gaskin: no ale jaki to jest bardzo dobry poziom? Umiejętność przewidzenia, kiedy uruchomi się garbage collector? :D A w jakim celu angielski c1 do programowania juniorowi (o ile firma tego nie wymaga bo hurr durr zagraniczny klient, ale ja pytam tylko o javę, nie umiejętnosci jezykowe :P)
  • Odpowiedz
@tapcZan-NW: do czytania dokumentacji nie jest potrzebny C1, bez przesady :P
@snejdan: jakie algorytmy, skąd je wytrzasnąłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) co ma znajomość algorytmiki do konkretnego języka? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@netxman: kurde, właśnie o to się rozchodzi przecież w moim wpisie, co mirki uważają za podstawy. Takie ogólniki to wiadomo "podstawowa znajomosc bla ba bla, dobra znajomosc bla bla bla" a jak idzie taki student drugiego roku co miał na labkach dziedziczenie, przeciążanie funkcji, kilka słów o singletonie i dekoratorze, to sie okazuje że za mało ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chcę wybadać, co konkretnie minimalnie powinna umieć
  • Odpowiedz
@Arveit: Powiem Ci według mojego doświadczenia... Junior powinien wiedzieć gdzie siedzi senior ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jesli chodzi o techniczne rzeczy to:
podstawy bazy danych, interfejsy, klasy abstrakcyjne, jakieś tam podstawy javy 8, http, rest, soap, json, junit, mockito, operowanie na kolekcjach i wiedza kiedy i jakie kolekcje zastosowac, jakieś frameworki typu spring, spring data (i tak pod spodem wykorzystuje hibernate - ale warto tez wiedziec
  • Odpowiedz
@Arveit: jako przerzut samouk mysle podobnie jak @Gaskin czyli:
- spring (IoC, DI), moze sie okazac ze tez JEE, wiedzeic co to maven
- bazy danych
- java se (wzorce projektowe, solid, programowanie obiektowe)
- podstawy algo
- angielski do czytania dokumentacji
- git i kontrola wersji, wiedziec co to jenkins
- linux do swobodnej pracy
- jakies swoje projekty drobne na gicie z wykorzystaniem w/w
  • Odpowiedz
@Arveit: Jak chcesz iść do korpo to godzinny kurs javy powien wystarczyć. Ja po dniu kursu javy dostałem prace juniora, wczesniej znałem tylko c++ na średnim poziomie - proste gierki 2d potrafiłem robić :)
  • Odpowiedz