Wpis z mikrobloga

Od czasu do czasu dostaję pytania na maila albo na priv "ile kosztować będzie wysyłka gdy zamówię X kilogramów". Generalnie, to Allegro podaje w formie tabelki co i jak:
http://allegro.pl/mix-zelkow-gusto-1-kg-i6726541266.html - wejdź w "dostawa i płatność"
ale skoro jednak przychodzą pytania, to coś jest nie tak. W screenie zrobiłem dodatkowe objaśnienie, czy to coś pomaga?

Może ktoś ma jakiś pomysł, jak lepiej przedstawić ile kosztuje wysyłka żelków? Wołam #ux ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie sprawa nie jest banalna gdy się nie siedzi w zamówieniach 7 dni w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykładowo napisałem niedawno w komentarzu odnośnie zlikwidowania poleconego inpost na rzecz minipaczki:

tak naprawdę to zdrożała tylko przesyłka 1 kg (z 3,94 -> 7,20), przesyłka 2 kg staniała (7,88 -> 7,20)

Co jak się okazało nie było zbyt oczywiste dla wszystkich (dostałem kilka privów).

#gusto #zelki
ecco - Od czasu do czasu dostaję pytania na maila albo na priv "ile kosztować będzie ...

źródło: comment_2vwnA2419r6oLikSwRVe6RXlrsX0AKaS.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ecco: Tak się tylko zastanawiam czemu nie dajecie możliwość kupienia 25 KG żelków, obstawiam że pewnie mało prawdopodobne że znajdzie się jakiś chętny, bo Allegro Paczkomaty mogą ważyć max 25 kg.
To samo z Kurierem, nie wiem z jakiego korzystacie, którego standardowa waga maksymalna to 31,5 KG do tego dochodzi Kurier Inpostu od Allegro który też może ważyć 30 KG.
  • Odpowiedz
@ecco:

ale skoro jednak przychodzą pytania, to coś jest nie tak


Widocznie część ludzi nie wchodzi w Dostawa i płatność. Dodaj informację w opisie głównym. A opis zredukuj co najmniej o połowę. Nikt normalny nie będzie tego czytał, szczególnie, że przeplatasz istotne informacje z bezwartościowym wodolejstwem.
  • Odpowiedz
@ecco: zredukuj ilość informacji i umieść prostą tabelkę w opisie aukcji. Np "maksymalnie w paczce: 2" u ciebie nic nie znaczy, bo sprzedajesz na wagę. Dopisz gdzie trzeba "kg".
  • Odpowiedz