Wpis z mikrobloga

@emkape: W sumie komentarz który napisałeś mówi o tym że jak jesteś taki jak bohater filmu Gibsona to możesz wiele stracić,A W FILMIE POKAZALI CO INNEGO.........

@emkape: Och Ach Och, jeśli nie doceniacie świeżego, pięknie nakręconego dramatu idźcie oglądać kolejną epicką sztampę. Żałuję wielce, gdyż mój niski poziom uniemożliwia mi posługiwanie się tak wyspecjalizowaną retoryką.
@Darkejas: No i co z tego? Ja też nie obejrzę z uwagi na moje głupie przekonania. IMO kolejny oscarbait, a nawet jak nie jest, to i tak wygląda jak kolejny oscarbait. To nie jest tak, że nagle zacofana i upośledzona rzesza kinomanów stwierdziła, że filmy poruszające pewne kwestie mają dużo większe szanse na oskara.

@emkape: Aha. Czyli jeśli nie mam zamiaru oglądać filmu, ponieważ dotyczy on spraw, które mnie w
@emkape: Widziałem, ale widziałem też "Manchester by the Sea" i uważam, że dużo bardziej zasłużył na Oscara. Zresztą tegoroczne Oscary wyglądają na rozdzielone na zasadzie, "żeby nikomu nie było smutno" - dwaj faworyci w kategorii film dostali Oscary za role pierwszoplanowe, to można było dać "Moonlight" Oscara i nie będzie takiego płaczu.

Inna sprawa, że de facto "Moonlight" nie koniecznie jest 100% poprawny politycznie. Fakt, że w filmie nie występują zupełnie
@emkape: Jasne, bo nie oglądając jednego filmu strzelam sobie w kolana. O matko, jaki ja jestem upośledzony i w ogóle zamknięty na nowe wrażenia.

I mi nikt nie zabroni


Pewnie, że nie. Po jaką cholerę niby? Tylko pamiętaj, że to Hollywood ze swoim ideologicznym dyktatem doprowadziło do tego, że tak właśnie ludzie reagują. Na przykładzie zeszłorocznego "Spotlight", który jako kino to takie 5+/10 - średni film na ważny temat. Gary Oldman
@emkape: moonlight to jeden z gorszych filmow jakie widziałem przez ostatnie kilka lat, a nie jestem w żadnym wypadku prawakiem. Film jest dla mnie nudny, płytki i słaby. Teraz już nie może się film nie podobać bo ktoś zacznie wyzywać od prawakow, żenada
MO kolejny oscarbait, a nawet jak nie jest, to i tak wygląda jak kolejny oscarbait.


@sejsmita: Filmu nie widziałem, ale kurde oscarbait? Film miał 1,5$ miliona budżetu(dla porównania la la land 30 milionów) ponadto praktycznie żadnego szerzej znanego aktora. Tak nie wyglądają oscar baity.
@emkape: W którym miejscu? Odnośnie "transformersów"? Nie chodzi o tytuł, a mechanizm.

@ejadaz689: Może to jest już następny poziom oscar-baitów? Nie sprawdzałem, skojarzenia zrobiły swoje. Możliwe, że przyjąłem w tym wypadku błędne założenie. Nie mam z tym problemu. :)
@emkape: byłem na Moonlight i może po prostu nie trafił w mój gust (znaczy to na pewno), ale moim zdaniem to był film o niczym. Na dodatek moje spostrzeżenia:
-murzynów pokazali jako nieudaczników, którzy do większych pieniędzy mogą dojść tylko sprzedając narkotyki
-pokazali stereotypową ciamajdę która okazała się gejem
te dwie rzeczy po filmie pamiętam najlepiej, ale było tego sporo więcej. IMO stawia czarnych i gejów w kiepskim świetle, a nie