Wpis z mikrobloga

Dopiero dzisiaj, po 7 latach spędzonych na emigracji, poczułem, że wreszcie się w pełni zasymilowałem. Przechodziłem przez pasy na czerwonym świetle (co w Anglii jest powszechnym zjawiskiem), bo z prawej było czysto, a z lewej w bezpiecznej odległości jechał Nissan Navara. Kierowca na mój widok tak się rozjuszył, że zaczął trąbić jak opętany i wyraźnie przyspieszył. Już będąc na chodniku pokazałem mu w odpowiedzi tzw. "V sign", obraźliwy gest w Wielkiej Brytanii. Narwany burak nie mogąc tego przeboleć zatrzymał się kilkanaście metrów za mną z piskiem opon, wysiadł z samochodu i wrzasnął:


#uk #emigracja #coolstory
o.....a - Dopiero dzisiaj, po 7 latach spędzonych na emigracji, poczułem, że wreszcie...

źródło: comment_SVEzOjiZzQIX0JRy47PinVEucvX3npKa.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@jucio: Trudno mi to ocenić - na pewno z V signem spotykam się częściej, niż z tradycyjnym środkowym palcem, aczkolwiek przeważnie ma to charakter raczej żartobliwy. Sam gest wywodzi się z Wojny Stuletniej i wziął się stąd, że Francuzi odcinali złapanym angielskim łucznikom dwa palce: wskazujący i środkowy(żeby ci nie mogli strzelać). Dlatego Anglicy, żeby rozeźlić Francuzów pokazywali im właśnie te dwa palce.
  • Odpowiedz
@jucio: tak, legenda glosi ze wzielo sie to od angielskich lucznikow ktorzy dwoma palcami naciagali cieciwe łuku
angielscy lucznicy strasznie dali sie we znaki francuzom i na poczatku tak ich obrazano pokazujac im dwa palce, a potem sie przyjeło
  • Odpowiedz
Sam gest wywodzi się z Wojny Stuletniej i wziął się stąd, że Francuzi odcinali złapanym angielskim łucznikom dwa palce: wskazujący i środkowy(żeby ci nie mogli strzelać). Dlatego Anglicy, żeby rozeźlić Francuzów pokazywali im właśnie te dwa palce.


@oficer_dyzurny_miasta: To mit. Gest ten po raz pierwszy zanotowano na początku dwudziestego wieku i nie ma żadnych źródeł potwierdzających używanie go wcześniej. Prawdopodobnie nie występował przed XIX czy XVIII wiekiem.
  • Odpowiedz
Trudno mi to ocenić - na pewno z V signem spotykam się częściej, niż z tradycyjnym środkowym palcem, aczkolwiek przeważnie ma to charakter raczej żartobliwy. Sam gest wywodzi się z Wojny Stuletniej i wziął się stąd, że Francuzi odcinali złapanym angielskim łucznikom dwa palce: wskazujący i środkowy(żeby ci nie mogli strzelać). Dlatego Anglicy, żeby rozeźlić Francuzów pokazywali im właśnie te dwa palce.


@oficer_dyzurny_miasta: Ze niby jak to ma rozezlic Francuzow? Przeciez
  • Odpowiedz
@jucio: @LR300: @oficer_dyzurny_miasta: Tez slyszalem te opowiesc tyle ze chodzilo o to ze dawniej lucznicy zlapani w niewole od razu mieli ucinane te dwa palce zeby nie stanowili juz nigdy wiecej zagrozenia. Gest niby wzial sie stad ze pokazywali te palce swoim przeciwnikom gdy wycofywali sie z pola walki. Nie wiem czy byli w tej bajce Francuzi. Pewnie tez.
  • Odpowiedz
@oficer_dyzurny_miasta: Historia o zwiazku tego gestu z wojna stuletnią to mit. Nie mialoby to zreszta zadnego sensu bo nie tlumaczyloby w zaden sposob dlaczego ten gest mialby byc obrazliwy - "Ty gnoju patrz mam dwa palce". I co w tym mialoby byc obrazliwego? W tym gescie chodzi o to ze pokazujacy go ma sugerowac ze ten ktoremu go pokazuje ma cipke i mozna go bzykac w 2 dziury ( ͡°
  • Odpowiedz