Wpis z mikrobloga

Siema,
chce nauczyc swoja dziewczyne programowac, mysle, zeby zaczac od #java. Jako, ze jestem leniwy to chcialbym jej dac jakies materialy tlumaczace od podstaw co to jest programowanie i wprowadzajace do Javy tak zeby nie tlumaczyc samemu wszystkiego. Mozecie polecic jakies ksiazki lub kursy online dla zielonych? Jestem w stanie dawac support ale nauczyciel ze mnie kiepski/leniwy wiec chce sie czyms wysluzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wymagania co do pozycji:
- co to jest programowanie (co to zmienne, warunki, logika boolowska etc)
- na przykladzie javy (no ze if-y, for-y i klasy moze, moze napisanie czegos co ma jakas widoczna funkcjonalnosc)
- jakies zadanka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukaprogramowania
  • 18
@Sebastjan: nie ma problemu z angielskim, dlatego nawet wole dawac jej materialy po angielsku. Moj plan jest taki, zeby pokazac jej jakies proste intro do Javy, zeby mogla zobaczyc, ze faktycznie cos robi i to dziala. Pozniej jakis taki ogolny computer science, w sensie co to w ogole komputer jest i jak te programy dzialaja. A pozniej cos bardziej zaawansowanego.

@wytrzzeszcz: mowisz o stosie, ja mowie o stercie.
- co to jest programowanie (co to zmienne, warunki, logika boolowska etc)


@TheNewIcek: rada ode mnie: nie zanudzaj jej takimi rzeczami jak logika Boole'a na samym początku. Ona nie zapisuje się na studia, tylko chce się pobawić i spróbować czegoś nowego, przejdź od razu do konkretów xD

to, że są to rzeczy ważne dla profesjonalnego programisty to jest osobna rzecz i jest to faktem, ale jakie to ma znaczenie w twojej