Wpis z mikrobloga

@velaskez
Grubosci scianki na dlugosci rury.

A takze kontrola dostarczonego wymiennika ciepla, lacznie z pomiarami uzytych tam rurek, tym razem cienkich i dlugich. Chodzi o pomiar zmiany grubosci scianki na dlugosci rury i potwierdzenie materiału, z którego jest wykonana.
Drugi problem jest duzo pilniejszy :(
@ZawszeWzburzony żeby zmierzyć grubość takiej rury musisz wiedzieć z czego jest wykonana, albo chociaż mieć kawałek miejsca gdzie możesz zmierzyć ręcznie i skalibrowac urządzenie (mierzy się ultradzwiekowo, więc potrzebujesz prędkość rozchodzenia się fali w materiale)
@raFFcio nie robimy wymienników, zamawialismy w firmie kelvion.
Ja projektowałem na nasze potrzeby jeden i dopiero będzie składany.
Problem dotyczył odbioru wymiennika, na który producent nie chce dać gwarancji - stad podejrzenie, ze moga uzyc rur kiepskiej jakosci.

@bicz problem w tym, ze kontrola materiału też mysi być przeprowadzona :(
Niestety nie mamy takiego urządzenia, a nikt na rynku nie oferujetakiej uslugi mobilnie.
@ZawszeWzburzony: Jeżeli Kelvion, to nie sądzę, ale sprawdzaj jak najbardziej. A zajmujesz się tak na codzień projektowaniem wymienników? Ja poszukuję firm, które coś takiego robią. I szczerze mówiąc nie wiedziałem, że Kelvion robi coś na zamówienie.
@ZawszeWzburzony: my mamy w firmie takie urządzenie (Łódź) ale powiem Ci, że jak nie znasz materiału to będzie sporo kombinowania. Skoro to nowa instalacja to jak to możliwe, że nie wiadomo z jakiego materiału ?