Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #vin #renault

Mireczki, chcę sprawdzić samochód przed kupnem. Sprowadzany z Francji, więc historiapojazdu.gov.pl nic o nim nie wie. Czy Francuzi prowadzą dokładniejszą ewidencję i mają jakąś stronę typu naszego 'historiapojazdu'? Bo AutoDNA pokazuje mi kolizję, ale żadnych szczegółów na jej temat. Dam radę znaleźć gdzieś więcej informacji? Jakieś rządowe francuskie portale?
  • 4
  • Odpowiedz
u nich tez spisuja na przegladach przebieg bodajze ale musisz miec dane stacji gdzie byl ostatni przeglad i tam dzwonic i ladnie poprosic to moze powiedza. po za tym nic.
  • Odpowiedz
@GoodPain zrób tak jak ja: zarejestruj się na stronie renault.pl (konto MyRenault). Musisz znać VIN i numer rejestracyjny (nie jestem pewien czy to zawsze musi być pierwszy numer rejestracyjny). Wpisując dane powinny Ci wyskoczyć niektóre informacje o samochodzie
  • Odpowiedz
  • 0
@pharnyx nic już teraz tam nie wyskakuje. Ewentualnie przebieg, który można sobie wpisać samemu.
Jest sposób na weryfikację przebiegu podczas ostatniej wizyty w aso renault (niestety nie ma daty tej wizyty). Instrukcja:
1. Konto my renault
2. Dodanie pojazdu - potrzebujemy VIN i datę pierwszej rejestracji
3. Będąc zalogowanym wchodzimy na stronę: https://www.renault.pl/content/renault/pl_PL/index/my-account/my-car/jcr:content/upcomingServices.customer.json
4. Odczytujemy przebieg "lastworkshopvisitmileage"
  • Odpowiedz
  • 0
@mickovsky do odszukania właściwej skp we Francji trzeba mieć tą niebieską naklejkę na szybie. Z niej jakoś można ustalić, która stacja robiła przeglądy i tak jak mówisz, skontaktować się z nimi
  • Odpowiedz