Wpis z mikrobloga

@Jerzu: sprawdź w telefonie czy w ustawieniach zarządzania energią masz wyjątki dla stravy, może wyłącza ją po jakimś czasie żeby oszczędzać energie. W starym telefonie miałem też problem z małą pamięcią i też mi gubił trasę jak nie zresetowałem telefonu przed samym wyjazdem.

A tribana 520 polecam jako pierwszą szosę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jerzu: nie lubię sytuacji, kiedy nie zapisuje trasy, bo wtedy trzeba jechać jeszcze raz...
ustawienia:
- nagrywanie śladu/ profil nagrywania/kolarstwo(tutaj nie pamiętam, czy tak sobie wybrałem, czy było w tym typie); w Parametry: wymagana dokładność 50 m, dalej zaznaczona opcja nagrywania tylko w ruchu, dalej odznaczona opcja Ogranicz liczbę punktów na mapie, i jeszcze niżej Automatyczny eksport (to pewnie masz do stravy, a jeśli nie to wybierze stravę - mniej klikania:))
@brachistochrona: Zrobiłem jak radziłeś, dzięki piękne.
Też nie lubię jak mi się nie zapisze trasa, bo wtedy nie wchodzi do statystyk na Stravie. :) A może wiesz jak ustawić głosowe prowadzenie po śladzie z jednoczesnym nagrywaniem trasy? Teraz muszę wyjmować z kieszeni i patrzeć na skrzyżowaniach, w którą stronę skręcić. Albo zamocować na mostku, na dłuższych nieznanych trasach
Otwórz program i wybierz Download manager, dalej I know
pojawi się mapka. Powiększ nad Polską i zaznacz kwadrat, który Cię interesuje (ja wybrałem te 2 co prawie porywają całą Polskę).
Dalej Start download i czekaj na pobranie tych danych
@Jerzu: (zapomniałem zawołać do poprzedniego, ale to nic) po pobraniu wyjdź z broutera i teraz w Locusie:
Ustawiena/ nawigacja/ źródło wyznaczania trasy/ wybierz BRouter
teraz ikonka z suwakami - wybierz profil Rower (Szybko to chyba dla szosówek). Od razu też kliknij w ikonkę klucza i zaznacz Ustawienia zaawansowane. Powinny pojawić się Profile prowadzenia. Ja mam ustawione tak, jak na obrazku. Jeśli zdecydujesz się na szosówkę, to utworzysz nowy profil dla niej
brachistochrona - @Jerzu: (zapomniałem zawołać do poprzedniego, ale to nic) po pobran...

źródło: comment_sx1tcCeCyNgbRCYuaTiklc9sbo2sXWBu.jpg

Pobierz
@Jerzu: teraz cofnij się do poprzedniego menu, gdzie jest
Wybierz system głosowy/ wybierz System TTS.

Teraz się okaże, czy już miałeś w telefonie dane TTS, czy nie. Jeśli nie to daj znać. Jeśli dane są, to odezwie się głos i powie coś w stylu, że "system głosowy działa prawidłowo"