Wpis z mikrobloga

Mirki (jako, że ktoś od pewnego czasu buszuje mi po nocach pod drzwiami) po intensywnych poszukiwaniach elektronicznego wizjera do drzwi z czujnikiem ruchu i nagrywaniem stwierdzam, że jest luka na rynku - te które są to jakaś ujnia badziew z kamerkami 0,3 Mpix, góra 1,3 Mpix, jakością nagrywania, że bieda piszczy. Generalnie mało co pokrywa się z parametrami i "zaletami" opisywanymi przez producenta. Bateria szybko się rozładowują, albo wizjery nie nagrywają jak trzeba, albo nagrywają wszystko jak leci. Night vision to tylko slogan na pudełku - w nocy praktycznie nic nie widać. Najlepsze jest to, że szukałem takiego wizjera, że samo oczko, które jest na zewnątrz powinno wyglądać jak taki zwykły judasz - a gdzie tam - jakieś ustrojowo z obiektywem, guzikiem do dzwonka, czujnikami i diodami do najt wiżn. Od razu widać, że w drzwiach siedzi jakieś elektroniczne cóś.

Planowałem, że kupię coś w miarę tak powyżej 500 zł. A tu lipa. A za taki pieniądz to chyba można coś sensownego zmontować.

Odnoszę wrażenie, że producenci kilku takich sprzetów mają klienta w pupie i puszczają na rynek urządzenia z parametrami sprzed 6 lat. Na amazonie czy aliexepres nie lepiej.

Jakby ktoś skonstruował kamerkę/wizjer z czujnikiem ruchu i nagrywaniem, z baterią która trzyma dłuuugo, prostą w instalacji dla laika (plug&play w miejsce zwykłego wizjera), dobrej jakości, z "cywilnym" judaszem-obiektywem, z dobrym sensorem, nagrywającą w nocy, tak że widać twarz, to będzie biznesowym wygrywem. Taką mam koncepcję.

No chyba, że słabo szukałem...

PS. Mieszkam w bloku z lat 80, bez monitoringów i systemów smarthome.

#biznes #startup #bezpieczenstwo #dom #pomyslnabiznes #wynalazki #technologia #komputery #ciekawostki
  • 23
@elmo141: a jakby tak przymocować kamerkę ip do wizjera? myślę, że w kwocie około 500zł nie będzie z tym problemu, nie wiem tylko czy nie musiałbyś wyjąć zawartości judasza żeby obraz nie był jakiś zniekształcony.
@elmo141: Zadziała, bo jest po wifi i ma własne zasilanie. Możesz ją przykleić na taśmę z rzepami, jest to jakieś rozwiązanie. Poza tym mają również funkcję alarmu, więc możesz przyciąć typa na gorącym uczynku.
@miroku: @elmo141 @MrAndy A moim zdaniem zmieniło się właśnie sporo. Kupiłem Ezviz DP2C CS-DP2C i ma tylko jedną wadę - mógłby wyłapywać ruch o sekundę wcześniej niż to robi, poza tym nie widzę absolutnie żadnych wad. Kupiłem 1 grudnia na Allegro za 570 zł z dostawą, serio jest warty polecenia :-). Ładowanie raz na miesiąc do pełna, ja nie zdejmuję, podłączam na noc wiszący na drzwiach powerbank ¯\(ツ)/¯.