Wpis z mikrobloga

Linuksowe Mirki, mam pytanko.

Sytuacja:
Są 2 komputery z Linuksem, komputer A i komputer B. Jedyna ich wspólna sieć to Internet.
Z komputerem B da się połączyć po ssh z Internetu (router wspiera przekierowania portów i udostępnianie ich do Internetu). Z komputerem A nie da rady.

Mam dostęp fizyczny do obu komputerów.

Cel:
Zalogować się na komputerze A z komputera B.

Pytanie:
Da się? Jakiś tunel albo coś?

#linux
  • 7
Z komputerem B da się połączyć po ssh z Internetu (router wspiera przekierowania portów i udostępnianie ich do Internetu). Z komputerem A nie da rady.


@Srala-Bartek: pokaz config przekierowania portow. komputer A ma ssh na tym samym porcie co B? jak przeforwordowales port z A do public i jak B do public?

Da się? Jakiś tunel albo coś?


vpn, ale masz cos zle z configiem.
@interface: Nie mam nic skonfigurowane jeszcze. Wiem, że nie da się tak po prostu połączyć z komputerem A z zewnątrz (mobilny internet, blokada u dostawcy), dlatego pytam o możliwe sposoby. VPN mówisz, spróbuję. Dzięki.
@majsterV2: NOIP2 będzie na kompie B.


@Srala-Bartek: zobacz sobie na duckdns, uzywam juz kilka lat na raspberry pi i openwrt i jest spoko. poza tym, tak jak napisalem mozesz polaczyc oba kompy vpnem ale to bedzie troche skomplikowane, mozesz zrobic prosty tunel ssh, albo oba kompy przeforwardowac na routerze na rozne porty zewnetrzne ( +4000)