Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki spod tagu #naukaprogramowania ! Uczę się programowania w #java od jakiegoś czasu, więc pomyślałem, że zapytam was jakie macie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :

1. Jaki sposób nauki jest wg was najlepszy ? Uczę się głównie poprzez po prostu klepanie kodu, jednak gdy rzeczywistość weryfikuje, moje programy działają, jednak okazuje się, że ktoś zrobił je po prostu lepiej. Czy według was analiza czyjegoś kodu może przynieść pozytywne skutki ? Jeśli tak to jaką przybrać taktykę ? Podam prosty przykład :

Robię zadanko na codewars, mój kod zajmuje 60 linijek, podczas gdy wiele rozwiązań jest po prostu lepszych, wydajniejszych od mojego. Dobrą taktyką było by np: przeanalizowanie czyjegoś kodu i spróbowanie użycia go w innym (np. wymyślonym) przykładzie? Moje obawy dotyczą po prostu techniki rozwiązania problemów. Gdy rozwiązuje przykład sam, myślę nad tym często godzinami, rozwijam swoje myślenie, a gdy po prostu wygoogluje rozwiązanie, czuje się jakbym spisał zadanie na sprawdzianie od kolegi.

Co myślicie ?
  • 7
  • Odpowiedz
@teraz-bitu: Rób większe projekty, jakąś grę czy coś - w połowie wszystko wyrzucisz i zaczniesz od nowa, bo tyle się w międzyczasie nauczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i nie męcz się z tą nieszczęsną javą, spróbuj kotlin -> java na sterydach.
  • Odpowiedz
@teraz-bitu: mam podobnie, potrafię siedziec godzinami nad czymś tylko po to aby rozwiązać to samemu, wydaje mi się, że na starcie to dosc dobre podejscie, tak by chłonąc jak najwiecej a nie isc na skróty ;)
  • Odpowiedz
@teraz-bitu: Na codewars to przecież działa tak, że rozwiązujesz sam (jakoś, byle działało) i wtedy dostajesz dostęp do innych rozwiązań z których możesz się uczyć, a potem poprawić swoje rozwiązanie. Jak pomijasz pierwszy etap i szukasz gotowego rozwiązania to robisz to źle.
  • Odpowiedz
@teraz-bitu: Z analizowaniem czyjegoś kodu w celu nauki jest taki problem, że nie jesteś w stanie zweryfikować, czy kod, który czytasz jest cokolwiek warty (gdyż brak Ci doświadczenia).

No i nie męcz się z tą nieszczęsną javą, spróbuj kotlin -> java na sterydach.


@Cepion: O #!$%@?, najlepszy dzisiaj.
  • Odpowiedz
@teraz-bitu: Wiele sprytnych rozwiązań które są na portalach z zagadkami programistycznymi to tak naprawdę fatalny kod który w prawdziwym życiu by się nie sprawdził. Jest duża różnica między taką zabawą a prawdziwym rzemiosłem programistycznym.
  • Odpowiedz