Wpis z mikrobloga

Kolejne podsumowanie tagu #ladnapani to i ja się pochwalę. Wczorajsze #mojezdjecie z przeuroczą i piękną Natalią u mnie w #piwnica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tej #fotografia użyłem eee.. stripa z gridem i trochę z tyłu świeciłem przez blende jako backlight. Dzisiaj siedziałem i retuszowałem pół dnia, mam nadzieję że się spodoba. Taka sobie moja #pasja :) Dodaję jeszcze raz bo zła wersja się dodała wczoraj wieczorem :( Jak się spodoba to tam sobie cykam po godzinach na:

https://www.facebook.com/PawelWitkowskiPhotography/

Zdjęcie robione Canon 5d mK IV + Canon 85mm 1.8
wilq32 - Kolejne podsumowanie tagu #ladnapani to i ja się pochwalę. Wczorajsze #mojez...

źródło: comment_Xmmz9Hl3AttKdlDX3W7t40KJExRwRii7.jpg

Pobierz
  • 20
@Namarin: Softbox stripe to po prostu taki podłużny softbox - ja mam takiego 160x35cm. Zwykłe są w formie kwadratu i dobrze się nadają np. do doświetlenia twarzy, z całą postacią jest już trochę ciężej. Natomiast taki podłużny świeci już bardziej w pionie (czy tam poziomie jak kto woli ;) ), przez co postać może być równomierniej doświetlona :)

Do tego typu zdjęć wystarcza mi mój salon z aneksem xD Mam pod
@wilq32: Ogólnie OK, ale przyczepiłbym się: 1) podłogi 2) światła.
1) To przewód na podłodze? Chodzi mi o nierówność za krzesłem. Przeszkadza.
2) Światło wydaje mi się być niedopracowane. Nie wiem, brakuje tu konsekwencji? Lewy łokieć, duży kontrast na prawej dłoni.
@wilq32: Szkoda, że nie wyretuszowałeś sukienki ze śmieci, nie usunąłeś włosków na udach i nie podkolorowałeś nieco zaróżowionych części ciała. Wiem, że to straszne detale, ale przy okazji innych zdjęć bywałeś szalenie skrupulatny.
No i to, co zauważył @el_popo, czyli podłoga i przede wszystkim natężenie światła z lewej strony, prawe kolano i dłoń. Troszkę ucieka wzrok przez to. Bardzo ładnie natomiast wyglądają marszczenia materiału sukienki, malowniczo je podkreśliłeś.
Mi się