Wpis z mikrobloga

Kup klasyczny kolor czarny lub ciemny granat. Nie kupuj co modne, bo ubierzesz raz na ślub i na tym się skończy.
Ja kupiłem czarny klasyczny - wydałem w 2011r kupę kasy - bo prawie 1700PLN. Jakbym nie schudł, to jeszcze bym w nim latał.
Ale że schudłem ponad 16kg to w zeszłym roku w czerwcu kupiłem nowy mega ciemny granat.
@Jelon7: Modne to Ci nie powiem co jest, bo to się co chwila zmienia. Teraz chyba marynareczki krótkie jak żakiety damskie i mikroklapy.

Natomiast jeśli chcesz dobrze wyglądać kup ładnie leżący, granatowy garnitur. Szary też jest poprawny, chociaż ma bardziej biznesowe konotacje. Tkanina zasadnicza 100% wełna (dodatek moheru też jest git, dodaje trochę połysku, ale to nadal subtelny połysk wełny, nie poliestrowe świecenie się jak psu jajca), podszewka korpusu wiskoza albo
@Jelon7: Jako że po odpisaniu na mój post nie mogę już edytować konkrety oddzielnie:
Jeśli Suit Supply za drogie to zajrzyj do Lancerto (pod koniec miesiąca ma być prawdopodobnie nowa kolekcja) albo Albione, na mocnych wyprzedażach Bytom czy Vistula ujdzie. Przy garniturze jednorzędowym fajnie wygląda dodatek szarej kamizelki, ale to raczej albo u Szarmanta, albo szyć - niepoliestrowe ciężko dostać.

Koszula - zależnie od budżetu Turnbull&Asser, uszycie MTM (np. Macaroni Tomato,
@Xune wielki plus i wielkie dzięki za poświęcony czas. Myślałem o Bytom albo Vistula bo niestety narazie więcej niż 2k za gajer nie dam. Od muchy wolałbym krawat ładnie związany. Buty czarne i będzie gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jelon7: 2k za cały zestaw, wliczając buty - może być ciężko z garniturem z SuSu. 2k za garnitur SuSu i resztę, ale bez butów - bez problemu.
Zakładając 1200 garnitur z SuSu (podstawowe modele powinny być git), 80 krawat, 30 poszetka, 200 koszula (zapewne Lamberta/Lantiera na wyprzedaży da się dorwać bliżej 120, ale policzmy już 200), 10 za jakieś przesyłki - 1520. Zostaje 480 na poprawki krawieckie, kwiatek i buty.
@Jelon7: Bardzo ładny, chociaż trochę droższy. Napoli mają szersze ramiona niż inne - jeśli jesteś tam wąski to zapomnij. Navy to będzie naprawdę ciemny granat, ale w słońcu do odróżnienia od czerni. Poszerzane klapy tym fajniej, co najwyżej obawiałbym się podniesionego górnego guzika (dolnego oczywiście nie zapinasz) - ale to zależy jak wysoki jesteś, nie powinno być źle.
@Jelon7 piona! Też biorę ślub w czerwcu i znalezienie garnituru to masakra.
@Xune jesteś kolejna osobą która poleca susu. Jak u nich z rozmiarami i wymianami? Uważasz zakupu przez neta za bezpieczne np dla osoby która nie ma garnituru z którym można by było porównać wymiary? Czy sprzedają oddzielnie marynarki i spodnie by dobrać sobie odpowiednio rozmiar? Dla mnie osobiście wadą w większości sklepów jest to, że spodnie sprzedawane w zestawie z
@Xune wzrost 186 plus szerokie barki. Trochę z brzucha musi spaść bo widzę w rozmiarach że kilka cm za dużo w pasie ale jest to do zrobienia w miesiąc. Większość w cenie poniżej 1300 ma mało rozmiarów albo są niedostępne niestety
@Jelon7: Jak wypatrzysz coś z niedostępnych odpal ich czat (adblocker może go blokować, ew. wyskakuje w godzinach roboczych) albo whatsapp, czasem udaje się im sprowadzić coś z salonu i wysłać. Pewnie też jeszcze wrócą, ale dunno - warto podpytać na czacie/whatsappie.
@thewickerman88:

Jak u nich z rozmiarami

Jak w tabeli. Ale mają rozmiary short na niskie, szerokie osoby, czego zwykle nie mają nasze sieciówki.

wymianami?

Darmowa dostawa, darmowy zwrot, darmowa