Wpis z mikrobloga

Właśnie leżę w szpitalu. Wyladowalem bo obronilem starszego Pana katowanego przez 3 sebiksow. Z dwoma sobie radzilem ale jak 3ci wkroczył to mnie zbutowali. Jak otrzymywalem ciosy to jedyne o czym myślałem to żeby nie dostać kosy. Cały autobus się patrzył. Wszyscy #!$%@? jaki ten kraj jest dumny i stoi w obronie słabszych a tak naprawdę to jest zlepek #!$%@? i ciot, które zamiast się nawet odezwać to wola się poskarzyc kierowcy, że się spieszą do domu i żeby odjezdzal. Między czasie wpadli Kanarzy z ochroniarzami i chcieli wlepic mandat kobiecie, która która nie miała biletu bo nie wysiadla bo wzywLa policję. #!$%@? że mną ale myślałem, że ze żyje w normalnym kraju. Najbardziej żałuję że jak miałem jednego sebka w dosiadzie to mu łba nie ukręcilem. Jak jeszcze ktoś kiedys wspomnienia jak to ludzie z Polski się stawiają z bliźnim to mu się w twarz zaśmieje.
  • 135
  • Odpowiedz
@Lord_Vladek:

Jak myślisz o ile mniej pobić, napadów, gwałtów mielibyśmy w kraju gdyby w dostęp do broni w celach obrony osobistej, nie był uznaniowy i nie zależałby od widzimisię komendanta KP?

nie wiem, o ile? I skoro już taki jesteś dobry w liczbach - o ile by wzrosła liczba napadów z bronią?

Wiesz ile rur my zmiękło sebiksom na widok broni?

z nożem też działa, noś przy sobie nóż i pokazuj
  • Odpowiedz
odnośnie ścigania przez polskie prawo kogoś działającego w obronie koniecznej.


@L_Anarchiste: Oczywiście, że prawo nie ściga za obronę konieczną. Prawo ściga za jej przekroczenie, albo wyprzedzenie sytuacji.

Przy czym obronę konieczną bardzo łatwo przekroczyć, a wyprzedzenie sytuacji to ciebie stawia w roli napastnika, choć wszystko ci mówiło, że zostaniesz zaatakowany i to był twój sposób na obronę.
  • Odpowiedz
@korporacion: Twoja opinia oparta jest na stereotypach, a nie na wiedzy. Inna sprawa, że sytuacje w których sebiksowi mięknie rura po wyciągnięciu broni nie ma w kartotekach policji, bo po problemie ludzie rozchodzą się do domów.

Niektórzy ludzie naiwnie myślą, że patusy są jakieś honorowe, ale skoro ktoś nie boi się kary za rozbój czy gwałt, to będzie się bał za próbę morderstwa?


@Tical25: Dokładnie. Siedzi taki jeden z drugim
  • Odpowiedz
@Lord_Vladek Nie wiemy nawet za bardzo jak wygladala sytuacja, wiec ciezko cos wiecej powiedziec... Podejrzewam jednak, ze nawet werbalna reprymenda grupy osob by ostudzila sebiksow. Ludzie, ktorzy ich ignoruja i przechodza na przod autobusu jako grupa daja im troche ciche pozwolenie na taka akcje...

Do mnie kiedys tez wyskoczyl typ z ogromnym srubokretem w autobusie... Wszyscy uciekli na przod :) Ja ze znajomymi zostalismy z tylu i mielismy o tyle szczescie, ze
  • Odpowiedz
nie wiem, o ile? I skoro już taki jesteś dobry w liczbach - o ile by wzrosła liczba napadów z bronią?


@Nastruj: Już napisałem na ten temat, że tego w kartotekach nie ma. Aby odpowiedzieć na moje pytanie trzeba mieć wyobraźnię ale widzę, że to nie jest Twoja moca strona.

z nożem też działa, noś przy sobie nóż i pokazuj go sebkom tak chętnie, jak byś pokazywał gnata


No właśnie. Brak
  • Odpowiedz
  • 2
Wczoraj szedłem w metrze na Dworcu Gdańskim w Wawie. 3 sebixy w kominiarkach Legii zaczepiali ludzi, darli mordy i wydawali okrzyki niczym zwierzęta. Znam kibiców Legii, którzy sa normalni, ale tacy jakich zobaczyłem wczoraj to tylko do utylizacji. To są tchórzliwe #!$%@? mocne tylko w grupie. Większość z nich to chude chuchra.
  • Odpowiedz
Co byś zrobił, gdyby patus zaczął bić Twojego kolegę bez powodu np. w metrze?


@L_Anarchiste: Nie chcę wyjść na kolejnego internetowego chwalipiętę ale ja "na ulicy" zawsze sobie dawałem rady w dodatku ćwiczyłem krav magę oraz podobną sztukę walki więc bym mu pomógł. Dyskusja jest o zachowaniu zwykłych ludzi i zrozumieniu dlaczego oni nie reagują.
  • Odpowiedz
@Miscellaneous: Nie postawiłbym się na 3 patusów sam. Może z jakimś kolegą tak ale w pojedynkę to ciężka sprawa. Wiadomo że czyn bardzo bohaterski ale myślenie o własnym życiu i zdrowiu też jest ważne. W takich sytuacjach kierowca powinien zgłosić od razu typów i patrol usuwa scierwo ale zdaje sobie sprawę, że czasem nie ma czasu na racjonalne myślenie czy czekanie na wsparcie
  • Odpowiedz
@saracenxc: mówisz jak mój stary. Mam alergie na takie gadanie. Naogladaliscie się filmów o samoobronie a takie sytuacje są dla was obce. Takie kiedyś miałem wlyuczone schematy więc zostało. Moze myślałem że ktoś zgarnal resztę teraz to można teoretyzowac.
  • Odpowiedz