Wpis z mikrobloga

@mortt: największą różnicą moim zdaniem jest klawiatura. Na niej będziesz dużo pracował, a te dwa modele mają zupełnie inny skok klawiszy, skup się na tym aspekcie. Warto też zwrócić uwagę na to, że do 2016 potrzeba Ci będzie więcej przejściówek niż do 2015, a w dodatku nowszy nie ma czytnika kart pamięci.
@feelbeats a racja, słyszałem, że jakieś motylkowy mechanizm jest. Najgorzej, że decyzje muszę podjąć dziś a nie mam nowego MBP pod ręką, tylko 2015. A od tego zależy na czym będę pracował za 2tygodnie. Czytnika akurat nie używam. Tylko te porty.
@mortt: jedź do jakiegoś ispota i porównaj sobie klawiatury.
Ja osobiście bym wziął teraz najnowszego, touchbar to bardzo fajna rzecz, jak cena nie ma znaczenia to przejściówki sobie też ogarniesz. Co do klawiatury to już co kto lubi, ale to nowa jak dla mnie jest ok.
@mortt: Największa gra tutaj się toczy o porty. Kwestia preferencji. Jeżeli nie potrzebujesz portów, a jedynie od święta to 2016. Jak porty to priorytet bez pieprzenia się w przejściówki to 2015. Mi osobiście większa ilość portów jest potrzebna więc brałbym 2015.
@mortt: bierz 2015, chociażby ze względu na to ze 2016 jest niedopracowany i ma pełno problemów wystarczy wpisać, w youtube problemy z wyświetlaczem, brakiem wifi po włożeniu usb itd, mam 2015 i jestem bardzo zadowolony, do tego jeżeli potrzebujesz do pracy to bez problemu podłączysz monitor po hdmi, minidisplay port, do tego masz 2x normalne usb, więc podłączysz różne urządzenia bez przejściówek, no i magsafe jest :) A różnica w wydajności
@limpak korzystam z 2015 na codzień i też na swoje problemy (np odkleja się ten plastik czarny "szkło" z ekranu). Różnica w wydajności jest miażdżaca jeśli chodzi o dysk. Przy frontendzie to dość istotne. Najbardziej boli mnie brak hdmi i tu masz rację.

@reboot tak analizuję moje użycie portów i w sumie jedyne co podpinam to monitor. Więc chyba zdecyduję się na 2016
@mortt: ja bym jednak z wymianą poczekał do poprawionej wersji macbooków, może zrobią early 2017, tym bardziej, że jak robisz w webdevie to mógłbyś wtedy wziąć 32 GB RAM.
@mortt: ja bym jednak do pracy wybrał 2015, no i bez przesady z tym dyskiem, 2015 ma wciąż zajebistego ssd, jednak 2016 ma tyle usterek a jest świeżym modelem, kto wie co wyjdzie po pół roku jeszcze, a lepiej mieć sprawdzoną maszynę do pracy :)
@mortt: stałem przed tym wyborem 2 miesiace temu, wybralem 2015 - nie wytrzymalbym koniecznosci targania przejsciowek, najwieksza bolaczka to brak hdmi. Dam usb-c jeszcze pare lat na popularyzacje.