Wpis z mikrobloga

#moda #kiciopyta #nieheheszki

Mireczki wytłumaczcie mi, prostemu człowiekowi ze skoliozą.
Jak to jest.
Słowem wstępu:
Moje jeansy jakiś czas temu awansowany na "spodnie domowe" - po tym jak kładłem listwy w domu i pracowałem w nich w garażu wyglądały tak jak te na zdjęciu. Są mega wygodne, więc często w nich chodziłem. Żona w końcu stwierdziła że wyglądam jak dziad proszalny i nakazała kupno nowych. Poszedłem więc do sklepu wymienić trochę banknotów na towary ekskluzywne - kupić jeansy. Wszedłem byłem ja do modnej sieciówki o nazwie Ciągnij&Niedzwiedź ( to już temat na osobny wpis )
Idę ja na dział jeansów dla kipiących testosteronem drwali i co widzę......#!$%@? sprzedają moje spracowane spodnie.... toczka w toczkę te same. Marka się zgadza, przetarcia identyko, a na jednym kolanie dziura na 20cm.

Gdzie sens gdzie logika ? Jakim cudem można być tak próżnym debilem żeby wykombinować że "modne" są spodnie z dziurami na kolanach ? Kim trzeba być żeby się na to nabrać.
O co w tym wszystkim chodzi?
Kupujecie takie spodnie żeby wyglądać na takich co przepracowali w życiu więcej niż jedną godzinę uczciwie ? Zauważyłem też że to nie jest jakiś eksperyment modowy bo w galerii do której poszedłem co druga laska i co 3 facet nosił podarte ciuchy. Żal mi ich było, tak po ludzku, że noszą takie łachmany do póki nie zobaczyłem ceny tych spodni w sklepie.

Osobna mini chistoria ale wpisująca się w temat. Od jakiś 15-20 lat noszę w kieszeni prawej nóż, typu "folder" te noże mają taki klips metalowy który to niszczy koszulki jeśli się ich nie wpuszcza w spodnie. Powstaje masa małych dziurek w okolicy prawego biodra. Wygląda to tak jakby mole się w szafie zalęgły......tak dobrze kombinujecie - widziałem w tym samym sklepie koszulki z takimi dziurami i to za całkiem sporą kasę. Czekam aż zaczną sprzedawać majty z drachą, prędzej czy puźniej będzie to modne, zobaczycie.

P.S mam dwie pary jeansów z dziurami na kolanach, plamą po oleju, przybrudzeniami po gładzi na sprzedaż, 900 zł sztuka.
Chętnych zapraszam na prv.
Afropolon - #moda #kiciopyta #nieheheszki

Mireczki wytłumaczcie mi, prostemu człow...

źródło: comment_yB9vyHkHDyicPS4kdi2RpYy50syy6xJo.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@Afropolon: > Jakim cudem można być tak próżnym debilem żeby wykombinować że "modne" są spodnie z dziurami na kolanach ?

Tego nie wiem, ale wiem, że moda ma tendecję "rotacyjną", tzn. jak coś jest modne, to za kilka lat będzie modne znowu. Pamiętam, jak chodziłem do liceum, to były na topie podarte jeansy i teraz są znowu.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Wydaje mi się, że jest to analogicznie jak w przypadku łat na marynarkach. Oczywiście wiadome jest, że są naszyte i zrobione specjalnie jednak jest to związane z ich historią. Może podobnie jest w przypadku jeansów, które kiedyś de facto były dla biedoty i zapewne nie raz wyglądały właśnie tak.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Też, jakiś czas temu, się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że nie powinienem był 20 lat temu wyrzucać podartej katany i jeansów. Teraz byłyby jak znalazł.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Znowu ten sam temat. Słowa "pull" i "bear" mają w języku angielskim wiele znaczeń, tutaj akurat znaczą tyle co "załóż i noś". Pomijam ordynarne orty, polskiego też za dobrze nie opanowałeś.

Cała reszta jest dosyć pretensjonalna, bo należy zrozumieć, że moda nie opiera się na jasnych wyznacznikach estetycznych, bardziej na elemencie zaskoczenia, zafrapowania. I tutaj ten efekt jest osiągnięty, bo publicznie zastanawiasz się, jaki to ma sens. Poza tym
  • Odpowiedz
@Maglev: Znam dobrze znaczenie słów Pull i Bear, nie zmienia to jednak faktu że sklep o nazwie, dajmy na to : Musza&Zamek brzmi nieco kuriozalnie. Z błędami ortograficznymi w języku polskim to pojechałem grubo, ale to z przyzwyczajenia że mi przeglądarka podpowiada, a że zmieniłem niedawno na pisownie Angielską to nie podpowiadała.

Moda ma zaskakiwać ? frapować powiadasz. Jest to piękny dowód na próżność tych którzy myślą o tym aby
  • Odpowiedz
@Afropolon: Ta postawa defensywna jest tutaj niepotrzebna. Jak widać ich intencjonalne "błędy" się sprzedają, wyglądają na niektórych dobrze (jak to przeważnie bywa), a reszta dalej za szczyt ekstrawagancji i niespedalenia uznaje spodnie typu slim i t-shirt w serek.
  • Odpowiedz
@Maglev:

Znowu ten sam temat. Słowa "pull" i "bear" mają w języku angielskim wiele znaczeń, tutaj akurat znaczą tyle co "załóż i noś"


Dzięki kapitanie, co my byśmy bez Ciebie zrobili
  • Odpowiedz
@Afropolon: uśmiałem się z gatek z drachą :) dobre :) i ciśnienie podniosłeś kilku osobom . mnie najberdziej rozpierniczają te za krótkie spodnie i gołe kostki w zimę . czyste szaleństwo
  • Odpowiedz