Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pewien problem ze swoim laptopem. Bateria w nim już dawno umarła, i pracuje tylko na stale podłączonym zasilaczu. Od jakiegoś czasu pojawił się dziwny problem - mam wyraźny spadek fps do 20-30~. Grając w jakiekolwiek gry, często, co jakieś 5 minut dzieje się sytuacja jakbym odłączył zasilacz - ekran staje się wyraźnie jaśniejszy a FPS'y wzrastają do maksimum, wszystko chodzi plynnie. Trwa to tylko kilka sekund ( ͡° ʖ̯ ͡°) i znów jakby laptop "łapie" zasilacz i fpsy spadają. Jestem prawie pewny, że chodzi tutaj o coś z programami zasilania w windowsie. Pamiętam, że kiedyś osądzałem zasilacz/baterie. Zaniosłem lapka do serwisu a typ po godzinie zadowolony powiedział mi, że problem był właśnie w trybach baterii i skosił mnie na 50zł - ofc nie wyjaśnił co dokładnie a po miesiącu wszystko wróciło do normy (). Może ktoś mi pomóc? I jakbym mógł prosić o dodanie sensownego tagu do tego posta, w którym buszują ludzie z komputerami związani. Strzelam, że #pomoc #komputery #serwispc #pcmasterrace może mnie dobrze poprowadzic. Jak użyłem czegoś źle to przepraszam - dokonam edycji asap ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@zielonymariuszek wrzucam screeny. http://imgur.com/a/IvS5p Dodam, że śmigam głównie w gry o mało wysokich wymaganiach, w dodatku wszystko mam na najniższym, powyłączane cienie itp - Spadek FPS jest doslwnie na wszystkim. Przyzwyczaiłem się z tym żyć i może i bym przymknął na to oko, ale no za bardzo intryguje mnie fakt, że co pare minut komputer lata przez chwilkę na pełnych obrotach. To oznacza, że jakiś duch jeszcze w tym sprzęcie żyje, tylko
@hi_im_cayman: tak na szybko, bo mogę już dziś nie być dostępny. Z tego co pamiętam to powinna być opcja wybierz procesor graficzny jak klikniesz prawym na skrót do gry. Widzę, że masz gt 525m, a w opcjach zasilania jest zintegrowany intel pokazany więc masz to i to. Sprawdź czy gry się odpalają na tym geforce, a nie na integrze.
Druga sprawa: spróbuj zaktualizować sterowniki do grafiki, pobierz z: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/114437/pl
Jak będzie