Wpis z mikrobloga

@interface: Chodzi o to, że na GTK teoretycznie jest wypracowany standard (?) dla TopMenu dla którego aplikacje z KDE nie działają. Pytanie czy Global menus będą kompatybilne z TopMenu i vice versa
@napcok: Zawsze się jaram jak wychodzi kde, potem testuję i okazuje się że połowa rzeczy nie działa xD

@fervi: Ale bzdury piszesz, topmenu korzysta z modułu unity (tak tego z ubuntu) dla okien gtk więc plasmie to powinno działać bez problemu. Probemy w działaniu raczej jesteś w stanie uświadczyć tylkow drugą stronę -> mate-hud top-menu nie radzi sobie ze wsyztkimi oknami i do tego jeszcze tych z gtk xD
mate-hud top-menu nie radzi sobie ze wsyztkimi oknami i do tego jeszcze tych z gtk xD


@Kryspin013: jakby ludzie z GTK przestali z kazdym wydaniem GTK psuc kompatybilnosc to by sie to zmienilo szybko. ale jak developerzy GTK pisza na swoich blogach ze nawet minor release bedzie niekompatybilny z poprzednia wersja to #!$%@? im, niech GTK ginie ʕʔ
@interface: Akurat w przypadku topmenu to nie jest wina GTK tylko tego, że każdy chce mieć swój standard. I wiem, że GTK obecnie jest #!$%@? ale ustawienie czegokolwiek dla QT jest o kan dupy robić, dlatego z dwojga złego wolę GTK.
@Kryspin013: o co chodzi z tym top menu?

https://blogs.gnome.org/desrt/2016/06/13/gtk-4-0-is-not-gtk-4/ przeczytaj to, i zdaj sobie sprawe ze w GTK nie warto w ogole inwestowac. Dobrym przykladem jest #rustlang, paczka gtk dla rusta jest kompatybilna z tylko jedna wersja GTK, werja nizej, nie dziala, wersja wyzej, nie dziala XD Nikt nie chce w to inwestowac ani czasu ani pieniedzy bo developerzy GKT pojda w #!$%@? i znowu utkniesz na jednej wersji, jak
@interface: Czytałem. Wiem, że gnime #!$%@? inby, jednak dla mnie jako końcowego usera GTK wypada lepiej bo to nie w oknach gtk rozjeżdżają mi się style, ikony się nie wczytują i masa innych bubli. I jestem świadom że to wynika głownie z tego że korzystam ze środowiska opartego na gtk. Na razie po prostu aplikacje pisane w gtk wypadają dla mnie lepiej.
@interface: No to pojechałeś bo zarówno stary skype jak i nowy skype (skype for linux alpha) jest napisane w qt, więc już widzisz o czym piszę xD

Jako dowód, skype korzysta domyślnie z okienka wyboru plików tego z qt a nie z gnome/gtk.

Z firefoxem masz problem bo pewnie nie korzystasz z motywu gtk tylko tego czegoś tłumaczącego motyw plasmy na gtk. To od zawsze jest problemem w kde dla wszystkich
Pobierz Kryspin013 - @interface: No to pojechałeś bo zarówno stary skype jak i nowy skype (sk...
źródło: comment_Syp6PhweLP5JWslya4xxa0USyzSI83yj.jpg
@interface: Derp, ikony są z gnome bo wymusiłem żeby były z gnome. (skype i tak nie chce korzystać nawet z motywu który ustawiłem bo qt4...)

Okno skype bez wymuszenia ikon. Te ikony to oxygen, w ogóle nie korzysta z motywu ikon dla gtk. Dla porównania okno z gtk2 jeszcze wstawię http://i.imgur.com/4nLl5Cl.png

Widzisz różnicę? Mogę ci pokazać że apki które mają qt w nazwie korzystają tylko z tej dolnej wersji okna, zresztą
Pobierz Kryspin013 - @interface: Derp, ikony są z gnome bo wymusiłem żeby były z gnome. (skyp...
źródło: comment_rG1nQI4R8RA0DToZUcUnjLRhu4PG2kjT.jpg
@Kryspin013: w sumie kojarze ze skype to Qt, ale czemu domyslnie uzywa skorki GTK/GTK+/GTK2? SKype nie obsluguje tez wbudowanej w Qt skorki oxygen (licencje?), domyslnie uzywa GTK+, u mnie file chooser jest z GTK pomimo ze mam KDE i wolalbym zeby uzywalo KDE. Jak zmienie w swoim profilu uzytkownika (linuxowego uzytkownika) domyslna skorke GTK to Skype odpowiada na ta zmiane i uzywa skorki GTK, jak zmienie skorke Qt to skype nadal
Pobierz interface - @Kryspin013: w sumie kojarze ze skype to Qt, ale czemu domyslnie uzywa sk...
źródło: comment_mLTbAjHO0NvxHvLBK2V1krYW8Q1oxWBZ.jpg
@interface: Skype z którego korzystasz już jest przestarzały, zainstaluj nową wersję: https://community.skype.com/t5/Linux/Skype-for-Linux-Alpha-and-calling-on-Chrome-amp-Chromebooks/td-p/4434299
Mimo wersji alpha działa poprawnie (w końcu to web.skype.com w electronie).

Co do virtualboksa masz także starą jak świat wersję. Qt4 domyślnie korzysta z cleanlooks która nie jest specjalnie atrakcyjna ale nie wygląda jak szary papier toaletowy (jak na Twoim screenshocie). U mnie wygląda tak:
Pobierz Linuksiarz - @interface: Skype z którego korzystasz już jest przestarzały, zainstaluj...
źródło: comment_838zEBaNFQrk148jtFmFPai0hlLPJLhX.jpg