Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie IP. Korzystam z jednego z portali lokalnych, udziela się tam człowiek, który uparcie twierdzi, że większość komentarzy zamieszcza mobilnie przez smartfona. Ciekawi mnie tylko jedno, czy faktycznie jest możliwe, że pomimo tego, że korzysta jeszcze z laptopa w domu, to przy jego postach pojawiają się tylko dwa IP. Czy nie jest tak, że posty zamieszczone z telefonu powinny mieć różne IP?

#siec #komputery
  • 2
@pikus88: jeśli jest podłączony do wifi, to nie. Jeśli do 3G, to powinien mieć różne, ale mieszczące się w pewnym zakresie właściwym dla operatora.. Chyba, ze praktycznie nie traci połączenia mobilnego, wtedy nie wiem. Wydaje mi się, ze będzie miał to samo IP.
@trapist_e: on tłumaczył coś, że przez telefon ma zawsze to samo IP bo korzysta z VPN. Nie wiem co to może mieć do rzeczy. Niemniej wydaje mi się, że jeśli ma internet w telefonie połączony przez sieć 3G czy też LTE to po każdym rozłączeniu telefonu IP powinno być inne. Dobrze myślę? Bo laptop może być pod stałym IP ale telefon chyba na stałym nie działa łącząc się z nadajnikami.