Wpis z mikrobloga

Kradzież domu w białych rękawiczkach przez GZNK miasta Gdańsk
Jestem w szoku, Właśnie otrzymałem pisma od komornika o przejęciu mojego domu i wszystkich rzeczy które są moja własnością i znajdują się w domu!!! oraz nakaz eksmisji.
Na podstawie wyroku zaocznego z 2006 roku!! , o którym się dowiedziałem pod koniec zeszłego roku.
Złożyłem wniosek o przywrócenie terminu, sąd odrzucił mój wniosek.
Dom wybudowany legalnie w latach trzydziestych przez Pana x……..ski. W 1945 roku Państwo Polskie przejęło wszystkie domy jako mienie poniemiecki. Pan x..ski jako że był Polakiem i nie opuścił domu
Odzyskał prawo posiadania działki i domu wyrokiem Sądu Grodzkiego w Gdańsku z 1946 r.
Niestety bez wpisu do księgi wieczystej, takie były wówczas czasy.
W latach sześcdziesątych moi dziadkowie odkupili dom od Pana x.. ski za oszczędności swojego życia.
Zapłacili podatek, wszystko jest potwierdzone aktem notarialnym. Po śmierci dziadka moja babcia przeprowadziła sprawę spadkową i nabyła pełne prawa do domu. Miasto Gdańsk przysłało rzeczoznawcę, który wycenił dom i został opłacony podatek. Wszystko legalnie.
W 2006 roku Miasto Gdańsk wniosło sprawę do sądu o zabranie domu i działki bez mojej wiedzy.
Zataili przed sądem w/w fakty . Sprawa obyła się bez mojej wiedzy i zapadł wyrok.
Przez dziesięć lat byłem nieświadomy tego wyroku. Na początku zeszłego roku wniosłem wniosek do sądu o zasiedzenie nieruchomości. Do dzisiaj nie odbyła się jeszcze sprawa. Mieszkam z rodziną w tym domu od lat sześćdziesiątych. Dom był przez lata remontowany przez zemnie za moje pieniądze
W dobrej wierze. Jest akt notarialny zakupu domu.
Nie dość że zagrabiono ( w majestacie prawa) mój dom i wszystkie rzeczy które się w nim znajdują.
To jeszcze obciążono mnie kosztami sądowymi , kilka tysięcy zł. Jakiś absurd!
Szczyt bezczelności, dokonać kradzieży i jeszcze mam zapłacić złodziejom za ich trud!!!!
Właściwie to nie mam nawet prawa do obrony przed sądem, odrzucenie wniosku o przywrócenie terminu. W jakim Państwie ja żyje? Gdzie moje praw obywatelskie?
Dlaczego mam oddać dom, lodówkę, telewizor i wszystko? , nie mogę w to uwierzyć.
  • 74
  • Odpowiedz
@7200konrad: a dlaczego Sąd odrzucił wniosek o przywrócenie terminu? znając życie wniosłeś po terminie prawda?

btw. masz taki przepis w ustawie o ochronie praw lokatorów

Wyroków sądowych nakazujących opróżnienie lokalu nie wykonuje się w okresie od 1 listopada do 31 marca roku następnego włącznie, jeżeli osobie eksmitowanej nie wskazano lokalu, do którego ma nastąpić przekwaterowanie.
  • Odpowiedz
@7200konrad nie ma takiej mafii która jest nietykalna. Jeżeli Ci tak powiedział to znaczy ze nie do końca wiedział jak się za to zabrać.. jeżeli faktycznie papiery są dobre to da się odkręcić temat.
  • Odpowiedz
co to za brednie


@bgonzo: No własnie - dobrze podsumowałeś swoje wypociny:
1) - pewnie chodzi ci o to? "Wniosek o przywrócenie terminu wnosi się w terminie 7 dni, od czasu ustania przyczyny." Ale co z tego, skoro:
2) - "co do zasady nie można również przywracać terminów, o uchybienia którym minął ponad rok" (teraz policz lata od 2006 do 1016)
3) - on tam nie był lokatorem. W-g prawa
  • Odpowiedz
@7200konrad: Nie tylko w Gdańsku, prawnicy z urzędnikami to mafia. Regułą jest wysyłanie pism procesowych na taki adres, by druga strona nie mogła podjąć korespondencji. Co ciekawe, nie można żadnemu sądowi podać swoich danych adresowych, mailowych, telefonicznych w poczet przyszłych spraw. A najciekawsze jest to, że po uprawomocnieniu sprawy komornik nie ma żadnych problemów by odszukać te osoby.
  • Odpowiedz
@BaykerOne: wielkie dzięki, na pewno skorzystam. Na razie złożyłam wniosek o orzeczenie z uzasadnieniem i czekam na dokumenty. Potrzebuję prawnika obytego w temacie 10 lat zamieszkiwania przed wejściem ustawy z 2001 roku, bo ewentualna apelacja zależy od tego, czy sędzina prawidłowo interpretuje ten przepis.
  • Odpowiedz
@7200konrad: jakiś #!$%@? z urzędu wyłapał okazję i próbują cię #!$%@?ć. Pozostaje nagłośnienie sprawy do mediów, polska staje się powoli krajem przestępczości zorganizowanej mafi z powodu nierządu
  • Odpowiedz
@ostatni_i_sprawiedliwy:

po pierwsze - nie Ciebie pytałem i nie wiem po co sie wcinasz miedzy wódkę a zakąske, nie widze żadnych dokumentów dlatego zapytałem co było przyczyną odrzucenia wniosku o przywrócenie terminu. Pardą natomiast bo widze teraz, że odrzucenie, a myslalem o oddaleniu ;)

po drugie - autor pisze o tym, że wyrok zaoczny został wydany w 2006. Mogło być, że nie został prawidłowo doręczony i termin nie zaczął w ogole
  • Odpowiedz