Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 3: 16.01-22.01.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W mijającym tygodniu wydawcy nie uraczyli nas żadnymi długo wyczekiwanymi produkcjami, ale mimo wszystko pojawiło się parę utworów stojących na bardzo wysokim poziomie. Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony, bo większość tytułów pochodzi od średnio znanych producentów. To także chyba pierwsze wydanie, w którym nie pojawia się żaden przedstawiciel szeroko pojętego bigroomu.

10. Sander Van Doorn, Noisecontrollers - Just Won't Get Enough (Pro Mix) || #hardstyle #nustyle || Wydane 16.01.2017 w Q-dance
Zaczynamy z grubej rury. Najdziwniejsza kolaboracja od dłuższego czasu. Sander Van Doorn, który znany jest z takich gatunków, jak bigroom, progressive, tech (house, trance), trance połączył siły z Noisecontrollers, tworząc na prawdę potężny nustyle. Partia wokalna użyta w utworze została wykorzystana także w przeszłości w produkcji Get Enough od SVD.

9. Julian Jordan x CHOCO - Always || #futurebass #trap || Wydane 20.01.2017 w GOLDKID Records
Kolejny producent próbuje swoich sił w modnym ostatnio futurebassie. Opisywany utwór prezentuje często występujący styl, mam na myśli pocięty wokal na dropie. Wybija się z przeciętności na prawdę dobrym wokalem (i nazwiskiem producenta :P)

8. Snakehips - Don't Leave (Throttle Remix) || #house #futurehouse || Wydane 20.01.2017 w Sony Music Entertainment UK
Oryginał ukazał się dwa tygodnie temu (także dostępny w pierwszym wydaniu mojej listy) i z miejsca stał się hitem. Wersja przedstawiona na dzisiejszej liście stworzona została w klimatach radosnego future house. Dobra propozycja, która na pewno znajdzie miejsce w większości klubów.

7. Arston - Rage || #electro #electrohouse || Wydany 20.01.2017 w Armada Trice
Arston przyzwyczaił nas do utrzymywania swoich utworów w klimatach muzyki, którą określiłbym "epicką". Tak samo jest i tym razem, jednak zmienił lekko stylistykę, tworząc utwór z pogranicza electro/electrohouse z pewnymi motywami progresywnego bigroomu. Można brać nawet w ciemno, jak każdy utwór tego producenta.

6. Joe Garston - Crush ft. Arild Aas || #electro || Wydane 16.01.2017 w Forever
Mam słabość do utworów tego typu. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że utwór powinien być dłuższy, że wokal mógł być lepszy, ale tak już mam :p. Jeśli miałbym scharakteryzować ten styl, to nazwałbym go melodycznym electro. Coś na granicy progresywnych bigroomów, a electro właśnie.

5. Fox Stevenson & Mesto - Chatterbox || #house #futurehouse || Wydane 16.01.2017 w SPINNIN' RECORDS
Kolejna produkcja od "wonderkidów" ze stajni Spinnin. Future house, w którym słychać opieranie się na stylu np. Curbiego, choć nie jest to produkcja tak potężna, jak od tego pana. Ciekawa melodia, dość oryginalny pomysł na utwór, bo wyłamuje się z pewnych schematów. Można polecić.

4. Mike Shiver - Calling On You || #house || Wydane 20.01.2017 w Enhanced Recordings
Największe zaskoczenie w dzisiejszym zestawieniu. Bardzo ciekawy house, z lekko deephousową nutką (jednak nie w takim stopniu, żeby nazwać go deephousem).

3. Third Party - Veins || #progressivehouse || Wydane 16.01.2017 w Release Records
Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że "czysty" progressivehouse zaczyna wracać do mainstreamu. Wiadomo, mocna pozycja Prydza, czy Deadmau5a w dzisiejszm edmie to jedno, a coraz częstszy powrót pewnych producentów do korzeni wzmaga to uczucie świeżości. Świetna melodia, niesamowity buildup, bardzo pasująca partia wokalna - na pewno będę słuchał tego utworu przez bardzo długi czas. Co do PH, to nie jedyna dzisiejsza propozycja z tego gatunku.

2. Marcus Schossow - Agapis || #progressivehouse || Wydane 16.01.2017 w Code Red Music
Drugi progresywny dom na dzisiejszej liście. Podobny poziom, jak utwór z miejsca 3, wyróżnia go jednak lepszy mastering, lepsza partia wokalna, oraz nazwisko producenta, którego od wielu lat uwielbiam. Polecam serdecznie.

1. Funkin Matt - Phoenix || #house #futurehouse || Wydane 16.01.2017 w SPINNIN' DEEP
NIESAMOWICIE ciekawy future house. Przyznam się, że czegoś podobnego (tzn. czegoś, co posiada wszystkie te cechy) jeszcze nie słyszałem. Bardzo świeża produkcja. Głęboki bass, świetna melodia. Utwór, którego określić można jako hipnotyzujący.

To tyle w tym tygodniu, tradycyjnie zapraszam do komentowania i dzielenia się ciekawymi propozycjami.
Link do paczki

#edm #muzyka #umf #muzykaelektroniczna