Wpis z mikrobloga

możesz podać podstawę prawną która by mi zabraniała?


@pb-enz:
#!$%@?łeś !!??!!

Niedziela jest
Podwójna ciągła linia znaczy że nie powinno Cię tam być
Nie ważne że rozpocząłeś manewr na przerywanej
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: może i z dupy, może i nie ma takiej sytuacji w żadnym miejscu, jestem po prostu ciekawy. Nie znam żadnego przepisu który by mi tego zabraniał, więc zapytałem czy może ktoś z was zna taki. A co nie jest zabronione jest dozwolone ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pb-enz: Zapytałeś:

Czy jakiś przepis zabrania mi takiego wyprzedzania?


Odpowiedziałem:

Jasne że nie. (...ma przepisu, który by tego zabraniał.)

Tak się powinno wyprzedzać.
Nie ma przepisu, który by ci kazał być jasnowidzem.
Chyba że chodzi o wydłużone wyprzedzanie? Po co? Żeby zjechać na przerywanej zamiast ciągłej?
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: w momencie kończenia manewru wyprzedzania pojazd nr 2 znajdował by się trochę dalej, więc pojazd nr 1 zakończył by możliwie szybko na linii przerywanej.
  • Odpowiedz
Nie ważne że rozpocząłeś manewr na przerywanej


@ameliniowyguzik: LOL. To by znaczyło, że musisz być jakimś jasnowidzem, który potrafi przewidywać długość przerywanej. Jak widzisz ciągłą, to zdrowy rozsądek zakazuje wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@pb-enz: z tego co mi wiadomo (nie chce mi sie szperac w PoRD) to nie powinno sie zaczynac manewru jesli ten zakonczyc ma sie na zakazie (linia podwojnie ciagla jak wiadomo oznacza zakaz jej przekraczania w obydwu kierunkach)
Teraz mozna pisac, ze przeciez ni eprzekraczasz ciaglej, bo zaczynasz i konczysz na przerwywanej.
Jednak ciagla w takim wypadku jest przed skrzyzowaniem, co za tym idzie nei wolno wyprzedzac na jej dlugosci
  • Odpowiedz