Wpis z mikrobloga

#hosting #pytaniedoeksperta
Mam zabytkowy serwer w umierającej od dawna firmie masternet.pl i chciałbym się go pozbyć. Niestety jest do niego podpięta bardzo wazna dla mnie domena, która jest skonfigurowana z Google Apps (z czasów, kiedy było jeszcze darmowe). Wiecie może czy mogę bez problemu zrobić transfer domeny np. do hekko i stamtąd skonfigurować Google Apps bez obawy o utratę jakichkolwiek danych?
  • 6
@Lipathor: ale kolego co ty opowiadasz. Transfer domeny nie przenosi rekordów DNS, zmienia się tylko firma. A jak chce ją gdzieś przeparkowac to musi sobie te wpisy ręcznie przenieść.
@normanos: nie twierdzę, że nie masz racji, niemniej robiłem ostatnio kilka takich operacji pomiędzy różnymi operatorami i nie dam co prawda ręki, ale wydaje mi się, że conajmniej w niektórych wpisy się przeniosły.
@Lipathor: nic sie nie przenosi kolego bo nie ma co, nie na tym polega transfer. W transferze zmienia się tylko ID rejestratora, nawet NSy zostają bez zmian, wszystko jest bez zmian bo przy samym transferze dalej domena jest zaparkowana na serwerze A (a raczej powinienem napisać, że z serwera `a bierze wpisy bo na dobrą sprawę mogą to być różne serwery ale nie chce już mieszać).

Jeżeli zmieniasz NSy to musisz