Wpis z mikrobloga

@Kurajmo: też myślałem o tym ale to inwestycja raczej trochę ryzykowna na pół roku (zobacz cenę złota jaka była pół roku temu - ponad 10% wyższa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ZielonyProgramista21: bukmacherke mam na #czarnolisto nie bez powodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jonik: A tak realnie rzecz biorąc, ile można już na rękę dostać po lokacie na pół roku z 10k?
@Pan-Zly: zawsze to pewniejsze niż lokaty w banku. Bo bank zawsze może splajtować itp. A złoto jest, było i będzie. I co jakiś czas ccena się zmienia. Sam zainwestuję w nie jak będę mieć wolne większe środki. Zdeponuję gdzieś w pewnym miejscu. Ale na pewno nie w banku. I będzie sobie leżeć. Kiedyś podrożeje. Bo z tego co słyszałem jest co raz mniej tego kruszca na świecie.
@Pan-Zly: https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf

Tutaj masz ofertę Idea Banku. Lokatę możesz założyć i zerwać przez ich stronę.

Na 3m oferują 3,5% brutto.

Czyli to będzie:

10 000 *3,5% = 350 zl brutto w skali roku to dzielisz na 4 ( no bo lokata była na 3 miesiące)

350 / 4 = 87,5zł

Teraz odciągasz tzw podatek Belki( w praktyce podatek pobiera odrazu bank i odsetki się doliczają po podatku)

87,5 - 87,5*19% =
zawsze to pewniejsze niż lokaty w banku. Bo bank zawsze może splajtować itp.


@Kurajmo: Banki w Polsce objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i w razie bankructwa banku wypłacane jest Ci odszkodowanie z owego BFG do równowartości 100 000 euro (czyli obecnie ponad 430 000 zł).

A co do złota, to kupowałeś kiedyś złoto i potem sprzedawałeś? Dużo osób jara się tu złotem i je lansuje, a mało kto w nie
@jonik: wszędzie widzę, że najpopularniejsza jest ta lokata happy z ideabanku.
Podsumowując, tyle osób "szaleje" na punkcie tej lokaty bo po 3 miesiącach można "zarobić" 70 zł?
Coś w stylu, że jak i tak mają leżeć to niech chociaż te 70 zł zarobią przez te 3 miesiące?
@kalisper: Tak- lokaty bankowe są tak oprocentowane bo mamy niskie(jak na nasz kraj) stopy procentowe.

Jak ktoś nie zna się na inwestowaniu to nie powinien wchodzić w nic czego sam nie rozumie.

Z innej strony i tak nikt tej rady nie posłucha ale może sobie przypomni jak po 2 latach od wejścia w jakiś produkt zobaczy, że ma - 30% :)