Wpis z mikrobloga

@benzdriver: w mikroskopii fluorescencyjnej czesto uzywa sie laserow do wywolania fluorescencji w probce. W tej technice, ktora ja stosuje, najczesciej uzywa sie wlasnie wiazki o dlugosci 561 nm. Problem jest taki, ze musimy uzywac calkiem wysokoenergetycznej wiazki, ktora zabija bakterie po eksperymencie (problem powszechnie znany, ale naukowcy ignoruja ten problem z braku rozwiazania). My chcemy zbadac, czy da sie zminimalizowac ich smiertelnosc. :P
@zly_dzien: dzieki :D
@Rumpum: @Hasky: niektore bialka fluorescencyjne (ergo interesuje nas emisja, aczkolwiek mam podejrzenia, ze to rozproszone swiatlo moze powodowac toksycznosc) moga byc aktywowane w inny sposob, ktory teoretycznie jest mniej toksyczny dla komorek. Dlugo by o tym pisac, ale to dosyc ciekawe zagadnienie, zwlaszcza w moim srodowisku i mamy spora konkurencje niestety...
@barani_leb:

mikroskopii fluorescencyjnej czesto uzywa sie laserow do wywolania fluorescencji w probce. W tej technice, ktora ja stosuje, najczesciej uzywa sie wlasnie wiazki o dlugosci 561 nm. Problem jest taki, ze musimy uzywac calkiem wysokoenergetycznej wiazki, ktora zabija bakterie po eksperymencie (problem powszechnie znany, ale naukowcy ignoruja ten problem z braku rozwiazania). My chcemy zbadac, czy da sie zminimalizowac ich smiertelnosc. :P


tak skracając to po prostu badasz w jaki sposób